Nesveikiausi Kalėdų patiekalai: mitybos specialisto įvertinimas


Šv. Kalėdos – tai šventė, kurią paprastai lydi gausios vaišės, tačiau kai kurie gali būti nelabai sveiki jūsų sveikatai. Todėl geriau juos pakeisti kitais, mažiau kalorijų ir riebalų turinčiais patiekalais.

Jei norite Kalėdoms sudaryti ne tik skanų, bet ir sveiką valgiaraštį, turite žinoti, kokių maisto produktų į jį nereikėtų įtraukti. Tačiau vis tiek galite kai kuriuos iš jų valgyti, jei juos mėgstate, tačiau nepamirškite stebėti savo porcijų. Mitybos specialistė Frida Haryu pasidalijo nesveikais kalėdiniais patiekalais.

Kreminės sriubos

Tai, kad šaltais žiemos mėnesiais mėgstate valgyti kremines sriubas, dar nereiškia, kad šis patiekalas yra labai sveikas. Tiesa ta, kad dėl didelio kiekio grietinėlės šios sriubos yra kaloringos, todėl svarbu nevalgyti jos per daug.

Tačiau jei norite rasti mažiau kalorijų turintį kreminės sriubos pakaitalą, vietoj jos galite pasigaminti sriubų su sultiniu ir pridėti daugiau daržovių.

Kreminės sriubos

Vaisių pyragai

Žinoma, kaip sako pavadinimas, šiame patiekale yra gana daug cukraus, todėl vaisių pyragai nėra labai palankūs jūsų figūrai. Paprastai į patiekalus dedama gana daug cukraus ir sirupų, todėl juose gausu riebalų.

Jei norite pasigaminti sveikesnį pyragą, ieškokite receptų, kuriuose sviestą galite pakeisti graikišku jogurtu – tai padės sumažinti ir riebalų, ir kalorijų kiekį.

Imbieriniai meduoliai

Imbieriniai meduoliai su žiema ir Kalėdomis siejamas patiekalas, tačiau juos turėtumėte valgyti nedidelėmis porcijomis, nes juose taip pat yra daug pridėtinio cukraus ir kalorijų.

Nealkoholinis karštas vynas

Iš nealkoholinio karšto vyno vargu ar gausite daug naudos, nes paprastai jame būna daug cukraus.

 

Šaltinis: Health and Wellbeing

Išeiti iš AMP versijos