Netikėta: kur laikyti vaistus, kad jie nesugestų


Žmonės retai susimąsto apie tinkamą vaistų laikymą namuose. Tačiau kiekvienam vaistui šiuo atžvilgiu keliami saviti reikalavimai. Jei nesilaikoma vaistų laikymo sąlygų, gali neveikti vartojant arba net būti kenksmingi. Šių nereikalingų problemų niekam nereikia, sutinkate?

Kaip ir kur laikyti vaistus?

Kiekvienas vaistas turi savo optimalų temperatūros režimą. Jį rasite naudojimo instrukcijoje. Jis taip pat gali būti užrašytas ant pakuotės. Į šaldytuvą dėkite tik tuos vaistus, kuriems reikia žemos temperatūros, o ne visus.

Jei parašyta, kad vaistą reikia laikyti tamsioje vietoje, tai reiškia, kad jį reikia paslėpti nuo saulės spindulių. Vaistus padėkite ant lentynos uždaroje spintoje.
Vaistus geriausia laikyti vaikams nepasiekiamoje vietoje. Tai gali būti aukštose lentynose, viršutinėse lentynose arba šaldytuve. Ir niekada nepalikite jų be priežiūros, nes tai gali baigtis katastrofa.

Supakuoti vaistai

Nesakykite vaikams, kad vaistai yra saldainiai, nes jie gali jų paragauti.
Vaistai biria ar skysta forma turi būti sandariai uždaryti, kad neišsilietų ir neišsipiltų. Nes kai kurie vaistai linkę garuoti arba išskirti tam tikras medžiagas. Todėl atidarydami indelį pasirašykite datą.

Beje, specialistai nerekomenduoja vaistų laikyti vonios kambaryje ar virtuvėje. Ten paprastai būna gana drėgna. O staigūs temperatūros pokyčiai vaistams kenkia.

Išeiti iš AMP versijos