Nuo saulės reikia saugotis: kokį kremą rinktis ir ką dėvėti?


Gegužės mėnuo pagaliau nudžiugino šiluma ir ryškia saule. Tačiau su saule reikia būti atsargiems. Spinduliai gali neigiamai paveikti jūsų odą, nes keičia ląsteles, todėl didėja melanomos rizika. Svarbu apsisaugoti ir pasirinkti tinkamus drabužius. Pakalbėkime apie tai išsamiau.

Kaip apsisaugoti nuo saulės?

Gydytojai onkodermatologai pabrėžia, kad apsauga nuo saulės turėtų tapti gyvenimo norma. Tai geriausia odos vėžio ir melanomos profilaktika, nes būtent ultravioletiniai spinduliai keičia ląsteles.

Įdomu: jei per savo gyvenimą buvote stipriai nudegęs saulėje bent penkis kartus, rizika susirgti melanoma padidėja dvigubai.

Net ir debesuotą dieną rekomenduojama naudoti kremą nuo saulės, jei ilgai būsite lauke ir galite nusideginti (šis laikas nustatomas individualiai). Paprastai specialiu vaikišku kremu nuo saulės rekomenduojama tepti vaikus nuo 6 mėnesių amžiaus.

Be pavojaus susirgti vėžiu, saulės spinduliai taip pat sukelia odos senėjimą. Tai atlieka a tipo spinduliai, naikinantys kolageną ir elastiną. Geriausia pirkti vaistinėje plataus veikimo spektro apsauginius kremus nuo saulės.

Tai SPF, kuris apsaugo nuo b spindulių. Prie santrumpos dažniausiai rašomas skaičius – 15, 30 arba 50. Pavyzdžiui, jei saulė jau po penkių minučių jūsų oda parausta, tai naudojant SPF 15 kremą šis laikas padidės 15 kartų. RA faktorius apsaugo nuo a tipo spindulių – Apsauga A. Šalia RA yra pliusų nuo vieno iki keturių. Kuo jų daugiau, tuo kremas geriau apsaugo. Verta rinktis kremą su SPF ir RA žymėjimu.

Po drabužiais tepti kremus nėra prasmės, nes tai jau yra gera apsauga nuo spindulių. Geriausia dėvėti šviesias spalvas, nes jos geriau atlieka spindulių atspindėjimo užduotį. Nepamirškite plačios skrybėlės ir akinių nuo saulės. Jie turi būti pažymėti UVA/UVB (apsauga nuo ultravioletinių spindulių) ir priglusti prie veido.

 

Išeiti iš AMP versijos