Obuoliai naudingi ne visiems: štai kam jų valgyti nederėtų


žinomi dėl savo neįtikėtinos naudos, nes juose gausu vitaminų ir maistinių medžiagų. Tačiau kai kuriems žmonėms geriau susilaikyti nuo šių vaisių valgymo.

Obuoliai yra puikus skaidulinių medžiagų šaltinis, t. y. maistinių skaidulų, kurios palaiko žarnyno ir virškinimo sistemos veiklą. Daugumai žmonių obuoliai yra puikus mitybos raciono priedas, tačiau juos reikėtų valgyti atsargiai.

Kuo obuoliai gali būti žalingi?

Galbūt manote, kad jei obuolys yra sveikas produktas, turėtumėte jo valgyti kuo daugiau. Tačiau taip daryti nereikėtų, nes, kaip ir bet kokio kito maisto produkto, per didelis jų kiekis gali turėti neigiamos įtakos jūsų sveikatai.

Geriausias obuolių kiekis per dieną yra 1 – 2 vaisia. Jei suvalgysite daugiau, vėliau galite patirti nemalonių simptomų.

Nepamirškite apie alergiją obuoliams, kuri yra gana populiari. Ja sergantys žmonės netrukus po jų suvalgymo gali patirti įvairių sveikatos sutrikimų.

Visų pirma galite patirti:

Obuoliai

Jei suvalgę šių vaisių pastebėjote minėtus simptomus, stenkitės vengti šių vaisių arba kreipkitės į gydytoją.

Be to, paaiškėjo, kad yra ne viena alergija obuoliams. Paprastai jos skirstomos į du tipus: pirmuoju atveju žmonės reaguoja į vaisiuose esantį baltymą. Simptomai šiems žmonėms pasireiškia beveik iš karto ir yra rimtesni. Šio tipo alergija dažniau pasireiškia Viduržemio jūros regiono gyventojams.

Tuo tarpu antrojo tipo alergija sergantys žmonės reaguoja į kitą baltymą – esantį beržo žiedadulkėse. Šia liga sergantys žmonės į vaisius reaguoja daug silpniau.

Žmonės, kurie stebi cukraus kiekį kraujyje, turėtų susilaikyti nuo didelių šio vaisiaus kiekių vartojimo. Jei greitai suvalgysite kelis vaisius, galite pastebėti cukraus kiekio svyravimus.

Galiausiai, jei perkate obuolius iš parduotuvės, nepamirškite, kad juose gali būti pesticidų. Tačiau tai nereiškia, kad turėtumėte atsisakyti vaisių – pasirodo, kad cheminių medžiagų likučiai neigiamai paveiktų jūsų sveikatą, reikia suvalgyti bent 850 obuolių.

Išeiti iš AMP versijos