Paplūdimiai ir parkai: Prancūzija griežtai uždraudė rūkyti viešose vietose


Prancūzijoje turistai gali būti baudžiami už rūkymą viešose vietose. Šalis įvedė naujus draudimus, kurie yra išsamaus tabako kontrolės plano dalis. Netrukus Prancūzijos paplūdimiuose rūkaliai galės būti baudžiami, pavyzdžiui, Nica planuoja iki 2024 m. vasaros uždrausti cigaretes pakrantėje. O įgyvendinant ketverių metų planą be tabako, Prancūzijoje bus uždrausta rūkyti mokyklose, valstybiniuose miškuose ir žaliosiose zonose. Apie tai praneša naujienų portalas “Euronews”.

Kur tiksliai bus uždraustos cigaretės?

Vietos tarybos jau nustatė 7 200 zonų, kuriose Prancūzijoje draudžiama rūkyti. Tarp jų yra ir Prancūzijos miškai šalies pietuose, nes juose kyla miškų gaisrų pavojus.

Valdžios institucijos kol kas neatskleidė išsamios informacijos apie tai, kaip bus baudžiami pažeidėjai ir kokios baudos jiems gresia.

Rūkymo draudimai Prancūzijoje
Rūkymo draudimai Prancūzijoje

Vyriausybė nori padėti prancūzams mesti rūkyti

Eurostato duomenimis, Europoje daugiausia rūkančiųjų yra Prancūzijoje. Šalyje rūko maždaug ketvirtadalis suaugusių gyventojų.

įgyvendino ketverių metų planą, kuriuo siekiama sumažinti rūkančiųjų skaičių. Jis apima ribojamąsias priemones ir specialių rūkymo vietų kūrimą. Be draudimo rūkyti viešose vietose, šalis paskelbė padidinusi cigarečių kainas.

Tikimasi, kad cigarečių kainos didės palaipsniui. 2025 m. pakelis kainuos 12 eurų, 2027 m. – 13 eurų, pranešė vyriausybė. Šiuo metu vieną cigarečių pakelį Prancūzijoje galima nusipirkti už 10-11 eurų.

Iki 2027 m. Prancūzijoje taip pat gali būti uždraustos vienkartinės elektroninės cigaretės. Idealiu atveju Europos šalis siekia iki 2032 m. sukurti kartą “be tabako”.

Sveikatos apsaugos ministras mano, kad yra pagrindinė mirties priežastis Prancūzijoje. Ministerijos skaičiavimais, ribojamosios priemonės galėtų išgelbėti 75 000 žmonių gyvybių per metus. Jis pridūrė, kad tabakas yra pagrindinis ankstyvų mirčių iki 65 metų amžiaus veiksnys.

Prancūzija nėra pirmoji Europos šalis, pradėjusi aktyvią kovą su tabako rūkymu. Anksčiau ribojamąsias priemones įvedė Airija, Vengrija, Graikija ir Malta.

Išeiti iš AMP versijos