Paprikos sveikesnės, nei manėte iki šiol: štai 3 priežastys, kodėl verta jas valgyti


Jei mėgstate į patiekalus ir salotas dėti saldžiąsias paprikas, neabejotinai gaunate iš jų daug naudos. Šioje daržovėje itin gausu vitaminų, mineralų ir maistinių medžiagų. yra labai svarbi kasdienės mitybos dalis, todėl įsitikinkite, kad jų valgote pakankamai.

Paprikose gausu vitamino C

Daugelis daržovių gali suteikti naudos sveikatai, tačiau yra geriausias pasirinkimas dėl unikalaus jose esančių maistinių medžiagų rinkinio. Visų pirma šiose daržovėse gausu karotinoidų ir antioksidantų.

Saldžiosiose paprikose taip pat gausu vitamino C, o jo vartojimas su maistu yra labai svarbus, nes organizmas šio junginio negamina. Vos vienoje raudonųjų paprikų porcijoje yra 190 miligramų vitamino C, t. y. daugiau nei 100 % rekomenduojamos paros normos.

Vitaminas C svarbus imuninei sistemai palaikyti ir yra atsakingas už apsaugą nuo ligas sukeliančių virusų ir bakterijų. Be to, ši medžiaga taip pat naudinga odai, nes atlieka svarbų vaidmenį formuojantis kolagenui ir padeda apsaugoti akis nuo laisvųjų radikalų žalos, kuri yra pagrindinė kataraktos priežastis.

Vitamino C taip pat reikia norint įsisavinti geležį.

Saldžiųjų paprikų valgymas

Paprikose yra vitamino A

Viena porcija paprikų gali suteikti 26 % vitamino A paros normos, o šis junginys būtinas regėjimui ir sveikoms viso organizmo gleivinėms palaikyti. Taigi vitaminas A padeda kvėpavimo, virškinimo ir šlapimo takų, taip pat nosies ir akių sistemoms.

Vitaminas B6

Galbūt nesupratote, bet paprastosios paprikos gali suteikti ketvirtadalį vitamino B6 paros poreikio. Šis vitaminas organizme sąveikauja su daugeliu kitų medžiagų, įskaitant geležį, magnį ir folio rūgštį. Dėl šio junginio kūno ląstelės gali gaminti energiją iš baltymų, riebalų ir angliavandenių.

Be to, vitaminas B6 taip pat svarbus raudoniesiems kraujo kūneliams, kurie yra imuninės sistemos dalis ir reikalingi apsisaugoti nuo virusų ir mikrobų, susidaryti. Šis junginys taip pat palaiko sveiką nervų funkciją ir gamina neurotransmiterius, kurie perduoda pranešimus į smegenis.

Išeiti iš AMP versijos