Pereisime prie vasaros laiko – 2023 m.: kada ir kaip Lietuvoje suksime laikrodžius?

Laikrodžio sukimas 2023 pavasarį

Tradiciškai kovo pabaigoje Lietuva pereis prie vasaros laiko. Pavasarį laikrodžių rodyklės pasukamos viena valanda į priekį. Tai bus daroma naktį iš kovo 25 į 26 d.  Lietuvoje įprasta laikrodžius sukti du kartus – rudenį ir pavasarį.

Kada pereisime prie vasaros laiko?

2023 metais lietuviai prie vasaros laiko pereis naktį iš kovo 25 į 26 (iš šeštadienio į sekmadienį). 3:00 ryto reikia pasukti laikrodžių rodykles viena valanda į priekį. Dėl tokio pakeitimo pirmadienį miegosime 1 valanda trumpiau.

Atkreipkite dėmesį, kad išmanieji telefonai, kompiuteriai ir kita moderni įranga automatiškai persijungia į vasaros laiką. O senieji “mygtukiniai” telefonai ir mechaniniai laikrodžiai turi būti pasukami rankiniu būdu.

Kaip sukti laikrodį?

Laikrodis bus sukamas 2023 m. kovo 26 d. (sekmadienį anksti ryte – 3:00 val. ryto), viena valanda į priekį. (Tai daroma kiekvienų metų kovo paskutinį sekmadienį).

Laikrodžio sukimas 1 valandą į priekį

Kaip laikrodžio sukimas veikia žmogaus sveikatą?

Medikai tvirtina, kad laikrodžio sukimas blogai veikia organizmą. Šiuo laikotarpiu žmonių miegas sutrinka, jiems sunku prisitaikyti, nerimauja. Atsižvelgiant į tai, paūmėja lėtinės ligos, taip pat mažėja produktyvumas.

Norint paruošti organizmą perėjimui prie vasaros laiko, likus savaitei būtina laikytis režimo, tinkamai maitintis, gerti daug vandens ir nepamiršti fizinio aktyvumo. Verta leisti kūnui kuo daugiau atsipalaiduoti – prieš miegą išsimaudyti, nevartoti alkoholio, prieš miegą negerti kavos ir stiprios arbatos.

Dalintis:
Exit mobile version