Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Prietarai: kaip jie veikia mūsų gyvenimą

Mindaugas Bružas
Esu KAIPKADA.LT portalo redaktorius, rašantis apie naujienas, įvykius ir praktiškus patarimus. Mano tikslas – suteikti skaitytojams aktualią informaciją. Padedu atrasti naudingas žinias ir pasidalinti svarbiausiais įvykiais,...
3 min. skaitymo

Prietarai – tai stereotipinės, pernelyg supaprastintos ir mistiškos idėjos, kai kuriais atvejais galinčios turėti įtakos žmogaus elgesiui ir sprendimams. Nors dauguma žmonių supranta, kad šie prietarai neturi mokslinio paaiškinimo ir patvirtinančių įrodymų, jie vis tiek jais tiki. Šiame straipsnyje apžvelgsime kai kuriuos įprastus prietarus, kuriais žmonės vis dar tiki, ir analizuosime, kodėl jie neturi mokslinio pagrindo.

Juoda katė yra nelaimės ženklas

Juoda katė yra vienas garsiausių prietarų. Kai kurie žmonės mano, kad susitikimas su juoda kate atneš jiems nesėkmės. Tačiau iš tikrųjų katės spalva neturi jokios įtakos jos gebėjimui atnešti jums laimę ar nelaimę. Šis prietaras pagrįstas senoviniais įsitikinimais, kurie juodą katę laikė blogio ir raganavimo simboliu.

Sudaužyti veidrodžius yra nesėkmė

Veidrodžio sulaužymas yra dar vienas prietaras, susijęs su nesėkme. Kai kurie žmonės mano, kad jei sulaužysite veidrodį, tai atneš septynerius nesėkmės metus. Tačiau iš tikrųjų veidrodžio sulaužymas yra tik atsitiktinumas ir neturi jokios įtakos jūsų gyvenimui.

Dviejų žmonių susidūrimas tuo pačiu vardu – į laimę

Šis prietaras, nors ir nesusijęs su nelaime, yra gana paplitęs tarp žmonių. Kai kurie mano, kad dviejų žmonių, turinčių tą patį vardą, susidūrimas atneš jiems laimę. Tačiau tai moksliškai nepatvirtinta, nes asmens vardas negali turėti įtakos išoriniams įvykiams. Šis prietaras atsirado tikriausiai todėl, kad toks vardų sutapimas buvo laikomas keistu ir retu.

Jūs negalite praeiti po kopėčiomis

Daugelis žmonių mano, kad vaikščiojimas po kopėčiomis atneša nesėkmę. Šio prietaro šaknys yra viduramžių Europoje, kur kopėčios simbolizavo vartus į kitą pasaulį. Tačiau šiuolaikiniai moksliniai tyrimai nerado jokio mokslinio šio prietaro paaiškinimo.

Seni daiktai atneša nesėkmę

Kai kurie žmonės mano, kad seni daiktai atneša nesėkmę, todėl jų vengia. Šio prietaro šaknys tikriausiai slypi senuose įsitikinimuose, kad seni daiktai gali būti „prakeikti“ ir atnešti nesėkmę. Tačiau iš tikrųjų daikto amžius neturi įtakos jų veikimui ir gebėjimui atnešti jums laimę ar nelaimę.

Išvada

Prietarai yra senovės įsitikinimai, kurie buvo išsaugoti visuomenėje daugelį amžių. Nors jie neturi mokslinio pagrindo, kai kurie žmonės jais vis dar tiki. Prietarai gali turėti įtakos mūsų elgesiui ir sprendimams, todėl svarbu apie juos sužinoti ir suprasti, kodėl jie neturi mokslinio pagrindo. Tai padės mums tapti objektyvesniais ir suprasti, kad mūsų likimas priklauso nuo mūsų veiksmų ir sprendimų, o ne nuo mistikos ir prietarų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus