Pūkuotas žadintuvas: kodėl katė iš tikrųjų neleidžia jums miegoti ir pažadina jus ryte


Katės yra naktiniai gyvūnai

yra gana įdomios būtybės: kartais jos bėgioja kaip pašėlusios, o kartais tiesiog visą dieną miega. O svarbiausia, kad noras žaisti ir užsiimti aktyviais reikalais joms kyla anksti ryte, kai dar miegame. Sužinokite, kodėl katės neleidžia savo šeimininkams miegoti tol, kol suskamba žadintuvas.

Kai kurie kačių šeimininkai įtaria, kad jų katės visą dieną miega tik tam, kad ryte juos pažadintų naktį. Tačiau iš tikrųjų katės yra naktiniai , todėl jos taip ir elgiasi.

Pasak specialistų, kačių aktyvumas didžiausias tamsiuoju paros metu, todėl aktyvumo pikas dažniausiai būna šiomis valandomis. Šiais laikais naminėms katėms nebereikia medžioti maisto, tačiau šis elgesys išlieka.

Ekspertas priduria, kad kačių protėviams reikėjo daugiau energijos, kad galėtų sumedžioti grobį. Taigi miegas joms buvo tiesiog būtinas, kad išgyventų. Štai kodėl vidutinė katė per parą ilsėdamasi praleidžia daugiau nei 15 valandų. Ir šis skaičius su amžiumi tik didėja.

Ar jums reikia atkreipti dėmesį į augintinį, kuris prabudo ryte?

Nebūtinai, su sąlyga, kad su juo žaisite šiek tiek vėliau. Pasak specialistų, net 5-10 minučių žaidimo per dieną padės jums sustiprinti ryšį su savo kate.

Dar vienas aktyvių žaidimų su kate privalumas – nutukimo prevencija. Nes, deja, naujausi statistiniai duomenys rodo, kad 5-10 % naminių kačių turi antsvorio, o 40 % yra nutukusios.

Išeiti iš AMP versijos