Naujienos

Rusai rengia antskrydį prieš Sofijos soborą Kijeve

Rusai pareiškė, kad ketina susprogdinti „Ukrainos saugumo tarnybos objektus“ Kijevo centre. Rusijos okupacinė kariuomenė rengia antskrydį prieš Sofijos katedrą (Sofijos soborą). Apie tai pranešė UGCC spaudos tarnyba.

Rusai ketina susprogdinti Sofijos soborą

„Gauta informacijos, kad Rusijos kariuomenė ruošiasi smogti iš oro svarbiausiai Ukrainos žmonių šventovei nuo Kijevo Rusios laikų – Sofijos katedrai Kijeve. Palaimintasis Šventasis Sviatoslavas, vadovas ir tėvas, ragina visus krikščionis melstis už slavų tautų dvasinę šventovę ir ragina agresorių susilaikyti nuo šio baisaus vandalizmo akto. „Tegul šventoji Sofija – Dievo Išmintis – pamoko tuos, kurie sumanė įvykdyti šį nusikaltimą“, – rašoma pranešime.

Kultūros ministras Aleksandras Tkačenka atkreipia dėmesį į tai, kad prieš valandą Rusijos gynybos ministerija paskelbė ketinanti bombarduoti „Ukrainos saugumo tarnybos objektus“ Kijevo centre.

„Šie nusikalstami ketinimai kelia grėsmę ir Kijevo žmonėms, ir šventoms vietoms. Už kelių dešimčių metrų nuo paskelbto bombardavimo taikinio yra Sofijos soboras su XI a. mozaikomis ir freskomis. Šis unikalus architektūros paminklas yra įtrauktas į pasaulio paveldo sąrašą. Bet kokia Rusijos padaryta žala katedrai ar jos sunaikinimas bus nepataisomas nuostolis visai žmonijai“.

Kaip pranešė UNIAN, Rusijos užpuolikai smogė sostinės televizijos bokštui, esančiam netoli metro stoties „Dorogožiči“. Dėl priešo atakos toje vietoje, kur nukrito sviedinys, susidarė dūmų stulpas. Pastebėta laikinų televizijos transliacijų sutrikimų.


Taip pat skaitykite:

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button