Šalutinis vynuogių poveikis: privalote tai žinoti prieš jas valgydami


Nesaikingas vynuogių vartojimas

Vynuogėse yra daug antioksidantų, vitaminų ir mineralų. Tačiau per didelis jų vartojimas gali sukelti šalutinį poveikį. Kai kurie iš jų yra svorio padidėjimas, skrandžio sutrikimai ir komplikacijos nėštumo metu. Vynuogės yra mažos, ir to nepastebėdami galite jų suvalgyti per daug. Viename pilname puodelyje (90 g) gali būti daugiau kaip 60 kalorijų.

Reguliariai vartojant dideles porcijas vynuogių gali padidėti svoris. Vynuogėse yra natūralių cukrų, tokių kaip gliukozė ir fruktozė, kurie, vartojami dideliais kiekiais, gali sukelti cukraus kiekio kraujyje šuolį.

Vynuogėse taip pat yra skaidulų. Vartojant per daug ląstelienos, gali užkietėti viduriai. Dauguma šalutinių vynuogių poveikių yra susiję su per dideliu jų vartojimu. Nors šalutinis poveikis pasireiškia retai, svarbu, kad apie jį žinotumėte.

Pilvo pūtimas

Vynuogėse yra salicilo rūgšties. Kai kurie tyrimai rodo šios rūgšties netoleravimą, kuriam būdingas vietinis virškinamojo trakto uždegimas, pilvo skausmas, viduriavimas ir pilvo pūtimas.

Vynuogės paprastai yra saugios rūgšties refliukso atveju. Tačiau geriau vengti rūgščių arba nelabai prinokusių vynuogių, nes jos pasižymi didesniu rūgštingumu.

Viduriavimas

Vynuogių sultys kai kuriems žmonėms gali sukelti viduriavimą, nes jose yra paprastųjų cukrų.

Svorio padidėjimas

Vienu metu suvalgius per daug vynuogių, gali greitai kauptis kalorijos. Geriau valgyti kaip užkandį. Jose tikrai yra mažiau kalorijų nei sausainiuose ar dribsniuose, tačiau nepersivalgykite ir jų.

Išeiti iš AMP versijos