Kompiuteriai / TV / Telefonai

Saugus atstumas nuo monitoriaus iki akių

Remiantis gydytojų išvadomis ir rekomendacijomis šiame straipsnyje įvardijame saugų atstumą, kuriuo reikia atitraukti akis nuo kompiuterio monitoriaus. Kad nesugadintumėte regėjimo, turėtumėte būti bent 50-60 centimetrų atstumu nuo ekrano.

Kodėl atstumas nuo monitoriaus iki akių turi būti 50-60 cm?

Gydytojas pažymėjo, kad monitorius turi būti pastatytas tiesiai priešais jus, o jo viršutinis kraštas turi būti matymo linijos lygyje. Žinoma atstumas gali skirtis priklausomai nuo prietaiso įstrižainės. „Jei dirbate su nešiojamuoju kompiuteriu ar planšetiniu kompiuteriu, kurio ekrano įstrižainė yra 10–12 colių, atstumas gali būti vidutiniškai 40–45 centimetrai“. Jei kompiuterio monitoriaus skersmuo – 15 colių, atstumas tarp ekrano ir akių turi būti ne mažesnis kaip 60–70 centimetrų. Kuo didesnis ekranas, tuo didesnis ir atstumas.

Koks turi buti atstumas tarp nuo kompiuterio iki akiu

Be to, svarbu atkreipti dėmesį į apšvietimą darbo vietoje arba namuose. Ergonomiškiausi šviesos šaltiniai yra tie, kurie skleidžiamos šviesos spektre yra kuo arčiau natūralaus spektro šviesos srauto. Geriau rinktis šiltai baltai šviečiančias lempas, nes tada akys pavargsta mažiausiai.

Dirbdami prie kompiuterio, žiūrėdami televizorių ar skaitydami knygą, turime daryti pertraukėles, kadangi mūsų akys nuvargsta. Kas 45–50 min. pailsinkite akis (5–10 min. žiūrėdami pro langą ar tiesiog į tolį). Dvi tris minutes žiūrėkite pro langą į tolį, pamirksėkite.

Sausas oras patalpose – akių dirgiklis

Sausų akių pojūčiu taip pat dažnai skundžiasi net ir kompiuteriu nedirbantys žmonės. Dėl kondicionierių ar radiatorių parduotuvėse, biuruose ar kitose darbo vietose išsausėjęs oras išdžiovina akis ypač stipriai: jas skauda, peršti, rytais būna sunku atsimerkti.


Taip pat skaitykite:

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Prenumeruokite naujienas Google News platformoje

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT straipsnių ir naujienų autorius el. p. redakcija@kaipkada.lt tel. +370 695 72614

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: