Skanu ir sveika: graikiniai riešutai gali padėti pagerinti atmintį


Graikinių riešutų mirkymas vandenyje

Mokslininkai išsiaiškino, kad žmonių, kurie nuolat vartojo graikinius riešutus, reakcija ženkliai paspartėjo, padidėjo dėmesys detalėms, pagerėjo gebėjimas bendrauti ir spręsti matematinius uždavinius. Žurnale „eClinicalMedicine“ paskelbtame tyrime nustatyta, kad reguliarus graikinių riešutų vartojimas gali pagerinti paauglių atmintį.

„Paauglystė – didelių pokyčių metas, įskaitant pakitimus smegenyse“, – sakė vyriausiasis tyrėjas Jordi Julvez.

Tyrime dalyvavo 11-16 metų paaugliai iš 12 skirtingų mokyklų. Dalyvių buvo paprašyta kasdien šešis mėnesius valgyti graikinius riešutus.

„Dalyviai, kurie labiausiai laikėsi rekomenduojamos graikinių riešutų dozės ir vartojimo dienų skaičiaus rekomendacijų, iš tikrųjų parodė geresnius pažinimo rezultatus“, – teigia mokslininkai.

Mokslininkai taip pat nustatė, kad riešutų valgymas gali pagerinti nuotaiką ir sumažinti nerimo lygį. Mitybos ekspertai pataria vartoti graikinius riešutus, kad padidėtų dėmesys ir koncentracija, ypač moksleiviams ir studentams.


Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

Parašyti komentarą / išeiti iš AMP versijos