Sužinokite, kodėl verta gerti kartaus šokolado gėrimą: jis tikrai naudingas sveikatai

Šokoladinis bananų kokteilis receptas

Šokolado populiarumas jau buvo prasidėjęs 500 m. pr. Kr. Ir majai pirmieji paragavo šio gėrimo, būtent tokio. Jį ruošdavo iš kakavos pupelių ir galėjo gerti tik dangaus žmonės arba labai turtingi žmonės.

Daug vėliau, valdant paskutiniam actekų imperatoriui, o tiksliau XVI amžiaus pradžioje, šio gėrimo prieinamumas išplito ir buvo naudojamas ne tik kaip dieviškas gėrimas, bet ir kaip gydomasis gėrimas. Jis buvo sėkmingai naudojamas gydant plaučių, kepenų ir skrandžio ligas.

Neabejotinai naudingiausias yra juodas šokoladas. Natūralioje formoje jis yra kartokas, tačiau sveikas.

SUDĖTYJE YRA TAMSAUS ŠOKOLADO

Tikrame šokoladiniame gėrime yra kakavos pupelių, kakavos sviestas, vitaminų, mineralų, flavonoidų, kofeino, teobromino, antioksidantų. Tai kaloringas produktas ir centrinės nervų sistemos stimuliatorius.

NAUDA

Svarbiausia – kartus šokoladas, su ne mažiau kaip 70 % kakavos. Tai labai veikia smegenų veiklą, gerina jų pažinimo funkciją, taip pat didina koncentraciją, dėmesį ir aktyvumą.

Taip pat įrodytas teigiamas produkto poveikis širdies ir kraujagyslių sistemos darbui. Jis gali normalizuoti kraujospūdį, sumažinti cholesterolio kiekį ir užkirsti kelią kraujo krešulių susidarymui, taip apsaugodamas nuo širdies priepuolio ir insulto.

Be to, kartus šokoladas kovoja su organizmo senėjimu. Jis gali atsinaujinti ir padidinti kūno ląstelių atsigavimo greitį.

Dėl geros mineralinės sudėties šios rūšies šokoladas taip pat stiprina kaulų sistemą, nes kalcio ir fosforo jame daug daugiau nei gali pasirodyti.

Kitas stebinantis faktas yra tas, kad tamsus šokoladas sėkmingai naudojamas svorio metimo dietose. Tai priklauso nuo aktyvaus medžiagų apykaitos procesų organizme stiprinimo ir netgi perteklinių riebalų atsargų deginimo.

Išeiti iš mobilios versijos