Svarbu! Alkoholį automobilyje nuo birželio 1 dienos reikės vežtis atsargiau


Alkoholis automobilio salone

Nuo 2023 m. birželio 1-osios alkoholio produktų vartojimas, laikymas ir gabenimas atidarytoje pakuotėje automobilių salonuose, išskyrus transporto priemones, kurių salonas yra stacionariai atskirtas nuo vairuotojo vietos, užtrauks baudą nuo 40 iki 100 eurų. Už pakartotinai padarytą pažeidimą grės bauda nuo 100 iki 140 eurų.

Primename, kad gegužės mėnesį buvo priimta Administracinių nusižengimų kodekso pataisa

Už šiuos teisės akto pakeitimus, kuriais įtvirtinta administracinė atsakomybė už neteisėtą alkoholio vartojimą ir gabenimą transporto priemonėse, balsavo 96 Seimo nariai, susilaikė 7 parlamentarai.

Lietuvoje dar 2009 m. įsigaliojo Alkoholio kontrolės įstatymo pataisos, draudžiančios fiziniams asmenims vartoti, laikyti ir gabenti alkoholio produktus atidarytoje pakuotėje automobilių salonuose, išskyrus transporto priemones, kurių salonas yra stacionariai atskirtas nuo vairuotojo vietos.

Tačiau už alkoholio vartojimą automobilio salone įprastai iki šiol buvo baudžiamas tik transporto priemonės vairuotojas pagal Administracinių nusižengimų kodekso punktą „Kiti pažeidimai“.


Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

Parašyti komentarą / išeiti iš AMP versijos