NaujienosSportas / Sveikata

Švedijoje, Danijoje ir Norvegijoje dėl šalutinio poveikio apribotas skiepijimas „Moderna“ vakcina COVID

Trečiadienį, spalio 6 d., trys Skandinavijos valstybės apribojo skiepijimą „Moderna“ vakcina nuo COVID-19 dėl širdies uždegimo rizikos.

Apribotas skiepijimas „Moderna“ vakcina

Švedija sustabdė „Moderna“ COVID vakcinos naudojimą jaunesniems nei 30 metų asmenims, Danija atsisakė siūlyti Šveicarijoje pagamintą vaistą jaunesniems nei 18 metų asmenims, o Norvegija paragino jaunesnius nei 30 metų asmenis skiepytis „Pfizer“ vakcina.

Ketvirtadienį apie panašų žingsnį turėtų paskelbti ir Suomija. Pažymima, kad šios trys šalys nusprendė pasirinkti „Moderna“ vakciną remdamosi neskelbtu tyrimu, atliktu kartu su Švedijos sveikatos apsaugos ministerija.

Ekspertai nustatė, kad tarp jaunų žmonių yra „padidėjusi šalutinio poveikio, ypač širdies raumens ar perikardo uždegimo, rizika“. Kartu pažymima, kad šis šalutinis poveikis pasireiškia labai retai.

Švedijos vyriausiasis epidemiologas Andersas Tegnellas teigė, kad vyriausybė „atidžiai stebi situaciją ir imasi skubių veiksmų, siekdama užtikrinti, kad skiepijimas nuo COVID-19 visada būtų kuo saugesnis ir kartu veiksmingai apsaugotų“ nuo šios ligos.

Gegužės mėnesį JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centras (CDC) ištyrė miokardito atvejus tarp piliečių, paskiepytų nuo COVID-19. Daugiausia susirgimų užregistruota tarp paauglių ir jaunų suaugusiųjų praėjus maždaug keturioms dienoms po antrojo skiepijimo „Moderna“ ir „Pfizer“ mRNA vakcinomis su „BioNTech“.

Birželio mėnesį CDC patvirtino, kad „Pfizer“ ir „Moderna“ vakcinos nuo koronaviruso gali sukelti širdies sutrikimų paaugliams ir jauniems vyrams.

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Šaltinis
Šaltinis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: