Sviestas yra sveikesnis, nei manėte: štai jo gydomosios savybės


Pasirodo sviestas gali būti naudingas

Jei mėgstate naudoti sviestą kepdami, gamindami maistą ar tiesiog tepti ant duonos, gera žinia jums: jis gali būti naudingas jūsų sveikatai. Šiame produkte yra daug vitaminų ir maistinių medžiagų.

– tai produktas, kuriame gausu baltymų ir riebalų ir kuris daugiausia gaminamas iš karvės pieno. Ir nepaisant to, kad jame itin daug kalorijų, kai kurie tyrimai rodo, kad sviestas gali būti labai naudingas sveikatai.

Kodėl sviestas yra naudingas?

Jei sviestą vartojate saikingai, jis gali būti sveika jūsų mitybos dalis. Jame yra daug maistingųjų medžiagų, pavyzdžiui, kalcio, kuris padeda formuotis kaulams. Jame taip pat yra junginių, mažinančių nutukimo riziką.

Jei norite pagerinti akis ir regėjimą, į savo mitybą taip pat turėtumėte įtraukti šiek tiek sviesto. Jame yra daug beta karotino, kuris gali padėti sulėtinti regėjimo nykimo greitį.

Svieste taip pat gausu vitamino D – maistinės medžiagos, kuri gyvybiškai svarbi kaulų tvirtumui. Kitas svieste esantis junginys – kalcis – taip pat padeda stiprinti skeletą. Būtent šio junginio reikia norint išvengti osteoporozės – ligos, dėl kurios kaulai tampa trapūs ir silpni.

Sviesto reikia ir odai stiprinti, nes šiame produkte yra vitamino E, kuris atlieka svarbų vaidmenį mažinant ultravioletinių spindulių žalą. Aliejus taip pat padės sumažinti odos uždegimą ir pagerins žaizdų gijimą.

Vis dėlto nereikėtų pamiršti apie riziką, kurią patirsite, jei valgysite per daug sviesto. Šis pieno produktas turi daug kalorijų ir sočiųjų riebalų, kurie gali sukelti širdies ligas.

Išeiti iš AMP versijos