Tai ne kava: pavojingiausias gėrimas, kurį vartoja daugelis


Energetiniai gėrimai

Visi rytą pradedame su ta pačia mintimi: kaip atsikelti ir pasisemti gerų emocijų, kad diena būtų efektyvi. Vieniems žmonėms padeda rytinė mankšta, kiti pasikliauja šaltu dušu, o treti renkasi sveikus pusryčius, pilnus baltymų, riebalų ir angliavandenių.

Kuo pavojingi energetiniai gėrimai?

Tačiau visus šiuos ritualus apeiti gali padėti paprasta rytinė kava ar kiti organizmą stimuliuojantys pagalbininkai. Šiandien pakalbėsime apie dar vieną populiarų ir pavojingą gėrimą, kuriuo kai kurie žmonės piktnaudžiauja norėdami gauti daugiau energijos.

Tradiciškai šio produkto gamintojų tikslinė auditorija yra studentai, moksleiviai ir žmonės, kurie aktyviai dirba naktimis ir kuriems reikia daug jėgų ir žvalumo. Kalbame apie energinius gėrimus, kurių šiandien galima rasti beveik kiekvienos parduotuvės lentynose ar degalinėse.

Neigiamo poveikio, kurį galite patirti ilgai vartojant energinius gėrimus, sąrašas yra toks:

Teoriškai gėrimų sudėtis yra vienoda: juose yra tonizuojamųjų medžiagų, kurios iš tikrųjų gali skirtis priklausomai nuo gėrimo rūšies ir gamintojo. Dažniausiai šiuose gėrimuose yra kofeino ir stimuliuojančių medžiagų, tokių kaip teofilinas ir teobrominas. Neigiamą poveikį gali sukelti ir nekokybiškos kvapiosios medžiagos, dėl kurių galima net apsinuodyti.

Nereikėtų pamiršti, kad kofeinas, kuris yra energinio gėrimo dalis, gali sukelti priklausomybę. Ji veikia taip: staiga nustojus gerti energinius gėrimus, organizmas pradeda jaustis labai pavargęs, silpnas ir mieguistas. Norėdami atgauti sąmonę, žmonės priversti nusipirkti dar vieną žvalinančio gėrimo dozę.


Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

Parašyti komentarą / išeiti iš AMP versijos