Naujienos

Ukraina siūlo sustabdyti GTS veiklą ir nutraukti dujų tiekimą į Europą: nurodomos priežastys

Ukraina gali bet kada atjungti savo dujų transportavimo sistemą ir sustabdyti rusiškų dujų tiekimą į Europą. Be to, tai gali būti daroma Ukrainos dujų transportavimo sistemos operatoriaus iniciatyva.

Tokią nuomonę savo „Facebook“ puslapyje išreiškė politikos ekspertas Oleksijus Holobutskis.

Ukrainos dujotiekis

Ar gali nutrūkti dujų tiekimas Europai?

Tinklaraštininkas tai aiškina tuo, kad dabar netoli Ukrainos dujų perdavimo sistemos operatorius (toliau – GTS) vyksta mūšiai. Dėl karinių veiksmų gali būti pažeista dujų transportavimo sistema. Tai privers Europą pereiti prie tiekimo „Rytų srautu-2“, o to labai nori Rusija.

„Neatmetama galimybė, kad jie nori išjungti GTS, kad Europa neturėtų alternatyvos. Todėl būtų logiška, jei Ukraina išjungtų dujų transportavimo sistemą dėl Europos energetinio saugumo“, – sakė A. Holobuckis.

Ekspertas mano, kad Europa turėtų aktyviau spausti V. Putiną ir Rusijos vadovybę. Jis pripažįsta, kad reali grėsmė likti be dujų gali priversti ES šalis įvesti ir įgyvendinti ekonomines sankcijas Rusijai.

Primename, kad dieną prieš tai „Naftohaz“ pranešė, jog Donecko srities Volnovaskio rajone, kuris yra aktyvių karinių veiksmų zonoje, buvo pažeisti dujotiekiai. Dėl žalos buvo sustabdytas dujų tiekimas kelioms Donecko srities gyvenvietėms.

Be to, valandai buvo sustabdytas dujų tiekimas iš Mrynskoe požeminės saugyklos Černigovo srityje, nes ji yra netoli karo zonos.


Taip pat skaitykite:

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Šaltinis
today.ua

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button