Valgykite saujomis: ši uoga skatina svorio mažėjimą


Kaip sodinti avietes pavasarį

Vasara – pats metas stiprinti organizmą. Jums bus naudingos mėlynės, braškės, vyšnios, mėlynės, avietės ir kt. Tačiau būtent pastaroji itin padeda lieknėti. Avietėse gausu skaidulų ir antioksidantų, o taip pat malonaus saldaus skonio, kuris nepaliks abejingų.

Kaip avietės padeda numesti svorio?

Viename puodelyje šviežių aviečių yra apie 10 gramų skaidulų, tai yra trečdalis rekomenduojamos paros normos. Mitybos specialistai pataria jas valgyti, nes tai prisideda prie svorio metimo, ypač reguliaraus tuštinimosi, lėtina virškinimą ir energijos atsiradimą.

Be to, skaidulos yra svarbus žarnyno elementas, nes jomis minta bakterijos. Jo vartojimas yra būtinas įvairiai ir subalansuotai žarnyno mikrobiomui, kuris ypač veikia imuninę sistemą.

Taip pat padės antioksidantai. Jie neutralizuoja kenksmingus laisvuosius radikalus ir mažina uždegimą. Raudonas aviečių atspalvis reiškia, kad jose yra daug šios naudingos medžiagos.

2019 m. atliktas tyrimas parodė, kad uogose yra antocianinų, kurie yra gana specifiniai antioksidantai. Be to, avietės yra puikus vitamino C šaltinis.

Kitas netikėtas privalumas – saldumas. Avietėse yra natūralaus cukraus, kuris patenkins jūsų poreikius net ir metant svorį. Tiesą sakant, mitybos specialistai teigia, kad šią uogą galima valgyti saujomis ir dėti į viską, kur tik norisi.

Tačiau svarbu suprasti, kad viskas naudinga saikingai. Ekspertai rekomenduoja per dieną suvartoti ne daugiau kaip 300 gramų šių uogų.


Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

Parašyti komentarą / išeiti iš AMP versijos