Žmonės, mėgstantys karštą arbatą su citrina ir geriantys ją neribotais kiekiais, net neįtaria, kad šis gėrimas gali sukelti nemigą, nervų sistemos ir skrandžio sutrikimus. Žinoma citrina kartu su arbata – suteikia žvalumo ir energijos, suaktyvina kraujotaką. Tačiau vartojant dideliais kiekiais tokios arbatos sukelia neigiamas pasekmes – aukštą kraujospūdį.
Kodėl citrinos negalima užpilti verdančiu vandeniu?
Į karštą arbatą ar verdantį vandenį nereikėtų pilti citrinos, nes aukšta temperatūra sunaikina daug vitaminų, įskaitant askorbo rūgštį. Dėl to sumažėja vaisiaus naudingųjų savybių.
Daugelis žmonių, norėdami numesti svorio, naudoja neįprastas priemones. Vienas iš tokių būdų – ryte tuščiu skrandžiu išgerti stiklinę karšto vandens su citrinos sultimis. Tai darydami žmonės net nesuvokia, kokią žalą gali sau padaryti – nuo dantų emalio pablogėjimo iki skrandžio gleivinės pažeidimo, rėmens ir gastrito.
Ką dar reikia žinoti apie citrinų arbatą?
Citrusinių vaisių derinys padidina gėrimo naudą sveikatai. Arbata su citrina – puikus būdas atstatyti jėgas ir numalšinti troškulį, tačiau karšto arbatos gėrimo su rūgščiais citrusiniais vaisiais skonis pasikeičia. Jis tampa labiau citrininis su švelnia rūgštele, bet ne “arbatinis”. Tiesą sakant, taip atsitinka, kai į arbatą dedama kitų citrusinių vaisių.
Klaidinga nuomonė, kad arbata su rūgščių turinčiais vaisiais tampa silpna, t. y. nestipri. Iš tikrųjų citrinos žievelė ir sultys arbatai suteikia tik spalvą ir skonį, nesumažindamos, o kartais net padidindamos jos maistines savybes.
Kitos priežastys, kodėl nereikėtų gerti karštos arbatos su citrinos skiltele
Neigiama karštos arbatos su citrina gėrimo pasekmė – dantų emalio naikinimas dėl sultyse ir žievelėje esančios rūgšties. Žmonės, kurie turi problemų dėl akispūdžio (glaukomos), turėtų vengti gerti arbatos gėrimą su citrinos skiltele, kad dar labiau nepadidėtų spaudimas.