“Volkswagen” paskelbė apie naują nelaimingų atsitikimų prevencijos sistemą


Naujuose modeliuose “Volkswagen” pristato nelaimingų atsitikimų atidarant duris prevencijos sistemą. Pagalbinė sistema gali įspėti vairuotoją ir keleivius apie eismo dalyvių artėjimą prie stovinčio automobilio iš galo.

Viena iš pagrindinių sistemos užduočių – aptikti dviratininkus, kurių dažnai nepastebima atidarant automobilio dureles. Įspėjimo apie išvažiavimą sistema saugo ne tik vairuotojo ir priekinių keleivių dureles, bet ir galines dureles.

Šią sistemą bus galima rasti ID.7, “Passat”, “Tiguan” modeliuose kaip standartinę įrangą, taip pat ji gali būti montuojama kaip papildoma įranga “Golf” ID.4 ir ID.5 modeliuose. Sistema, naudodama kairėje ir dešinėje bamperio pusėje esančius jutiklius, nuskaitys už automobilio esančią erdvę ir įspės apie pavojų dar prieš paspaudžiant durų rankeną.

Viena iš pagrindinių sistemos užduočių aptikti dviratininkus, kurių dažnai nepastebima atidarant automobilio dureles

Jei keleiviai ar vairuotojas ignoruos šviesos diodų įspėjamąjį signalą ir bandys atidaryti duris, automobilis trumpam jas užrakins. Tačiau durų užlaikymo galimybė bus prieinama tik modeliuose su elektroniniais užraktais (šiuo metu tik ID.7, ID.4, ID.5).

Jei durys atidaromos dar nenustačius pavojaus, automobilyje pasigirsta įspėjamasis signalas. Be to, pagalbinė sistema išlieka aktyvi tris minutes po to, kai “Volkswagen” pastatomas, kad būtų apsaugoti visi iš automobilio išlipantys keleiviai.

Pirmasis “Volkswagen” modelis, kuriame buvo įdiegta panaši sistema, buvo dabartinis “Golf”, kurio ID.4 ir ID.5 modeliuose panašios funkcijos naudojamos kaip papildoma įranga. Tačiau “Golf” mechaniniuose durų užraktuose nėra papildomos durų atidarymo uždelsimo galimybės.

Išeiti iš AMP versijos