Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Štai ką deginti krosnyje, kad išvalytumėte kaminą: suodžiai nebelips ir būsite ramūs

4 min. skaitymo

Vis dažniau girdime apie užsidegusius kaminus ar užsikimšusius dūmtraukius. Specialistai perspėja – netinkamai prižiūrimi kaminai gali ne tik sumažinti šildymo efektyvumą, bet ir sukelti pavojų gyvybei. Vis dėlto, žinia gera: tam tikros medžiagos, kurias deginsite krosnyje, gali padėti apsaugoti kaminą nuo suodžių kaupimosi ir net jį išvalyti.

Apie tai, ką geriausia mesti į krosnį, kad kaminas ilgiau išliktų švarus – skaitykite toliau.

Drebulė – tarsi natūralus kamino valiklis

Jei paklaustumėte ilgamečių pečių kūrentojų, kokios malkos labiausiai padeda valyti kaminą, dauguma atsakytų vienodai – drebulė.
Šios malkos sudega labai aukšta temperatūra, generuoja stiprią trauką ir degdamos tarsi „išdega“ kaminą iš vidaus.

„Drebulės ar uosio malkos gali veikti kaip natūralus dūmtraukio valiklis. Jos sudega karščiau nei, tarkime, beržas ar pušis, o šiluma padeda išdeginti prilipusius suodžius“, – sako šildymo įrangos meistras Antanas K.

Svarbu: drebulės turėtų būti sausos, o deginti jas geriausia antrame kurio etape – kai krosnyje jau yra pakankamai karšta.

Kaminų valymas

Paprasti produktai iš virtuvės – tikrai veikia

Skamba neįtikėtinai, bet kai kurios buitinės medžiagos taip pat gali padėti kaminui išlikti švaresniam.

Soda ir druska.
Įmetus saują valgomosios druskos ar sodos į gerai įkaitusią krosnį, galima pastebėti efektą jau po kelių kartų. Šios medžiagos minkština suodžius, padeda jiems neskilti ir nepritvirtėti prie sienelių.

Bulvių lupenos.
Dar vienas iš senųjų metodų – džiovintos bulvių lupenos. Jas patariama deginti nedideliu kiekiu – 1–2 saujas kartu su malkomis. Krakmolas, esantis lupenose, veikia suodžius, kad šie taptų trapesni.

„Tai nėra stebuklingas valiklis, bet jeigu tokią procedūrą kartosite kas kelias dienas – pamatysite, kad kaminas ilgiau lieka švarus“, – komentuoja kaminų valymo specialistas.

Specialūs milteliai – efektyvu, bet ne visada būtina

Prekyboje gausu ir profesionalių kamino valymo priemonių – tai įvairūs milteliai ar granulės, kurios katalizuoja suodžių skilimą degimo metu.

Tokių produktų pavyzdžiai: Sadpal, Kominicek, Hansa ir pan. Jie paprastai naudojami reguliariai, kaip prevencinė priemonė, o ne tada, kai kaminas jau visiškai užsikimšęs.

Tačiau svarbu suprasti: net ir brangiausi milteliai neatstos mechaninio valymo, jei dūmtraukis seniai nebuvo tvarkytas.

Mechaninis valymas – būtinas kartą per metus

Nors įvairūs triukai gali padėti palaikyti švarą, specialistai primena: bent kartą per metus kaminą būtina valyti fiziškai – šepečiais, specialiais trosais ar pasitelkiant meistrą.

„Dalis žmonių galvoja, kad užteks „kažką įmesti į krosnį“ ir suodžių neliks. Taip tikrai nėra. Net geriausios priemonės neišvalys seno, iki centimetrų priaugusio suodžių sluoksnio“, – aiškina dūmtraukių meistras Tomas J.

Pavojus ne juokais

Užsikimšęs kaminas – tai ne tik blogas kvapas ar prastesnis šilumos atidavimas. Tai – realus gaisro pavojus. Kasmet užsidega šimtai gyvenamųjų namų, kurių gyventojai nevalė savo kaminų.

Apibendrinimas: ką dėti į krosnį?

Drebulės arba uosio malkas – stipriai įkaitina dūmtraukį
Sodą, druską, krakmolą ar bulvių lupenas – natūralus valymo būdas
Specialius miltelius – naudoti reguliariai, kaip prevenciją
Neužmiršti mechaninio valymo – būtina bent kartą per metus

Nepamirškite – švarus kaminas reiškia saugius namus

Jeigu jau kurį laiką nevalėte kamino – nepatingėkite. Paprasti sprendimai gali padėti išvengti didelių nelaimių. O jei turite seną pečių ar krosnį – galbūt pats laikas pasikonsultuoti su specialistu.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Sekti:
Esu KAIPKADA.LT portalo redaktorius. Mano tikslas – suteikti skaitytojams aktualią, patikimą ir naudingą informaciją, padedančią geriau suprasti pasaulį aplink mus. Siekiu padėti atrasti svarbiausias žinias ir dalintis įvykiais, kurie gali turėti realią įtaką mūsų kasdieniam gyvenimui.
Komentarų: 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *