Sportas / Sveikata

Patvirtintas vakcinų nuo COVID-19 DELTA atmainos veiksmingumas

JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) duomenimis, dabartinės vakcinos nuo COVID-19 delta atmainos vis dar yra gana veiksmingos. Tai patvirtina faktas, kad neskiepyti žmonės serga 10 kartų dažniau nei skiepyti.

Patvirtintas vakcinų nuo COVID-19 DELTA atmainos veiksmingumas

Pastaruosius du ar tris mėnesius (balandžio-liepos mėn.) vyravo delta virusas, kuris sudaro apie 99 % visų atvejų JAV. Tyrimai parodė, kad esamos vakcinos tebėra veiksmingos nuo delta atmainos: tikimybė išvengti hospitalizavimo sumažėjo nuo 92 % iki 90 %, o „apsauga“ nuo mirties – nuo 94 % iki 91 %. Tuo pat metu vakcinų veiksmingumas nuo pagrindinių simptomų sumažėjo nuo 91 % iki 78 %.

covid 19 vakcinos veiksmingumas
COVID-19 vakcinos veiksmingumas

Kitame tyrime buvo lyginamas „Moderna“ ir „Pfizer“ vakcinų veiksmingumas JAV. „Moderna“ šiame „konkurse“ buvo dvigubai efektyvesnė. Ekspertai šiuos neįprastus rezultatus aiškina tuo, kad „Moderna“ dozės yra daug didesnės nei „Pfizer“. Pavyzdžiui, tyrimo dalyviai nesekė laiko nuo skiepijimo, todėl nežinoma, kaip tai galėjo paveikti veiksmingumo sumažėjimą.

Tačiau, pasak vieno iš tyrimo dalyvių Šono Grannio (Sean Grannis) iš Indianos universiteto Medicinos mokyklos, pagrindinis tyrimo rezultatas yra tas, kad vakcinos nuo sunkių COVID-19 formų vis dar yra labai veiksmingos.


Taip pat skaitykite:

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: