Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

10 įpročių, kurie griauna jūsų poros emocinį ryšį

Agnė
Agne-B
AutoriusAgnė
KAIPKADA.LT portalo santykių ir psichologijos straipsnių autorė, turinti gilias žinias apie žmogaus emocijas, santykių dinamiką ir psichologinius aspektus. Mano tikslas – padėti žmonėms geriau suprasti save...
4 min. skaitymo

Į santykius su partneriu „atsinešame“ įvairių dalykų, o tarp jų pasitaiko ir nekonstruktyvių mąstymo modelių. Iš pradžių jų poveikis gali būti nepastebimas, tačiau laikui bėgant jie neabejotinai sugriaus jūsų santykius.

 

Nekonstruktyvūs mąstymo modeliai

 

SMULKMENŲ SUREIKŠMINIMAS

Kartais smulkmena iš tikrųjų yra tik smulkmena, kuri nenusipelno jūsų dėmesio – nereikia ieškoti paslėptų prasmių. Svarbu atskirti rimtas problemas nuo smulkmenų ir nepradėti aiškintis santykių be tikrai rimtos priežasties.

 

TIKĖJIMASIS BLOGIAUSIO

Jūs dar nepradėjote, bet jau iš anksto ruošiatės nesėkmei. Toks požiūris prie nieko gero nepriveda. Svarbu būti atviram naujoms galimybėms ir išlikti optimistiškai nusiteikusiam.

 

ETIKEČIŲ KLIJAVIMAS

Neturėtumėte savo partnerio geriausio draugo vadinti nevykėliu vien todėl, kad jis jums nepatinka. Pažvelkite į jį atidžiau ir tikrai pastebėsite daug teigiamų savybių. Nuolat neigiamai vertindami jam svarbius žmones ir įvykius, verčiate partnerį teisintis, o tai griauna emocinį ryšį.

 

DRAUDIMAS DŽIAUGTIS IR LINKSMINTIS 

Galbūt manote, kad džiaugsmas ir linksmybės yra tuščias ir neproduktyvus laiko švaistymas. Žinoma, tai netiesa: bendras laisvalaikis su partneriu, juokas, pokštai, nerūpestingos atostogos – visa tai padeda suartėti.

 

NUOLATINIS PARTNERIO KALTINIMAS

Kai santykiuose iškyla kokių nors problemų, iškart skubate dėl visko kaltinti partnerį. Natūralu, kad tai išprovokuoja jo pasipiktinimą ir nepasitenkinimą. Nepamirškite, kad santykiuose svarbiausia yra „mes”, o ne „aš”.

 

ATSAKOMYBĖS PERKĖLIMAS UŽ SAVO JAUSMUS

Santykiuose svarbu gebėti savarankiškai valdyti stresą. Yra daugybė būdų tai padaryti – skaitymas, šilta vonia, meditacija, filmai, muzika, pasivaikščiojimas gamtoje, dienoraščio rašymas… Neperkelkite atsakomybės už savo emocinę būseną partneriui – tik jūs pats esate atsakingas už savo jausmus ir emocijas.

Nekonstruktyvūs mąstymo modeliai

SAVĘS IŠKĖLIMAS AUKŠČIAU UŽ KITUS

Jei įtikinote save, kad esate „ypatingas” ir todėl neprivalote laikytis taisyklių, kurių laikosi kiti, anksčiau ar vėliau tai prives prie nelaimės. Pavyzdžiui, jei visą dieną dirbote, o jūsų partneris buvo namie, tai nereiškia, kad turite teisę sujaukti virtuvę ir vėliau nesusitvarkyti.

 

NUOLATINIS „TEISINGUMO” TIKĖJIMASIS

Galite būti įsitikinęs, kad jei visą šeštadienį praleidote su vaiku, tai dabar jūsų partneris privalo visą sekmadienį skirti vaikui. Tokie lūkesčiai dažnai neatitinka tikrovės ir gali sukelti pasipiktinimą bei nesupratimą partnerio atžvilgiu. Svarbu priimti šį faktą ir aptarti su partneriu kompromisinį pareigų pasiskirstymo variantą, kuris tiktų abiem.

 

NEGEBĖJIMAS SUVOKTI PARTNERIO PADĖTIES

Ignoruojate savo mylimo žmogaus emocinius poreikius arba skundžiatės, kad jis nuolat reikalauja dėmesio. Tai yra savanaudiškumo ir nesugebėjimo pažvelgti į situaciją partnerio akimis apraiška. Jei taip elgsitės, jūsų partneris neabejotinai jausis atstumtas ir nepageidaujamas – pradėsite tolti vienas nuo kito.

 

TIKĖJIMASIS NEĮMANOMO

Pavyzdžiui, tikitės, kad partneris jus supras be žodžių, ir įsižeidžiate, kai taip neatsitinka. Žinoma, tai neįmanoma, jis nėra telepatas. Svarbu atvirai išsakyti savo poreikius, išsikelti pasiekiamus tikslus ir nepiktnaudžiauti žodžiu „pareiga” savo ar partnerio atžvilgiu.

 

Jei pastebėjote vieną ar kelis iš šių įpročių, per daug savęs nekritikuokite – visi esame linkę į neproduktyvius mąstymo modelius ir kognityvinius iškraipymus. Taip pat neturėtumėte stengtis viską pakeisti iš karto. Pradėkite nuo mažų žingsnelių: pavyzdžiui, stenkitės daugiau dėmesio skirti teigiamiems, o ne neigiamiems partnerio elgesio aspektams. Jis tai tikrai pajus. Arba išvardinkite partneriui penkias savybes, kurias labiausiai jame vertinate. Ne mažiau svarbu daugiau laiko praleisti kartu – kad tai teiktų džiaugsmo abiem ir jus suartintų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus