Pradėti naujus santykius visada baisu. Mus gąsdina aplinkinių nuomonė ir ankstesnių santykių patirtis, o internetiniai patarimai glumina savo prieštaringumu ir kategoriškumu. Sunku – tiesa? Būtent todėl pateikiame aštuonis populiarius mitus apie darnius santykius.
Ar jūsų senelis arba mama nemėgsta jūsų mylimo žmogaus? Ar mieliau penktadienio vakarus praleistumėte naktiniame klube, o ne su partneriu prie televizoriaus? Esate gimnastikos profesionalė, bet jūsų vaikinas niekada nesportavo ir jaučiate, kad šis skirtumas trukdo jūsų laimei?
Tiesa ta, kad jokie santykiai nėra tobuli ar vienodi, o populiarūs psichologai ne visada yra teisūs.
8 dalykai, kurie nenulemia santykių kokybės
TURITE SKIRTINGŲ INTERESŲ
Puiku, jei abu sergate už tą pačią futbolo komandą ir svajojate praleisti atostogas plaukdami baidarėmis. Tačiau taip neprivalo būti.
“Panašūs interesai negali išlaikyti žmonių kartu. Daug svarbiau, ar partneriai turi bendrų vertybių, pvz.: susijusių su pinigais ir vaikais”, – sako santuokos konsultantė Chellie Pumphrey. – „Bendras pomėgis yra tarsi torto papuošimas, o santykiai yra daug sudėtingesni ir gilesni.”
JŪS IR JŪSŲ PARTNERIS NESATE PANAŠŪS
Netikite savo santykiais, nors ir esate labai įsimylėję. Esate natūrali blondinė, o jūsų partneris – brunetas. Jūs dėvite margas ilgas sukneles, o jūsų mylimasis dėvi švarką, jums kelia siaubą žodis “auskaras”, o jūsų partneris turi žiedą nosyje ir tatuiruotes ant viso kūno…
Niujorko Kolumbijos universiteto profesorė Laurel Steinberg teigia, kad pakanka, jog partneriai vienas kitą laikytų patraukliu. Pirma, bėgant metams išvaizda gali keistis, antra, išvaizda ne visada atspindi žmogaus vidinį pasaulį. “Blogiukas” gali būti geras, o “princesė” – šiurkšti ir viską apskaičiuojanti.
TURITE SKIRTINGĄ IŠSILAVINIMĄ
Jei vienas kitam nenusibostate, jūsų išsilavinimas – nesvarbus. “Jei susitinkate tik su savo aplinkos žmonėmis, labai save apribojate. Tai tik parodo, kad esate snobas”, – sako psichologas Antonio Borrello. Juk Steve’as Jobsas, Billas Gatesas ir Markas Zuckerbergas taip pat nebaigė universiteto.
TARP JŪSŲ NĖRA BUVUSIOS TRAUKOS
Visi svajoja, kad santykiai išliktų tokie patys, kokie buvo pirmaisiais pasimatymų mėnesiais. Tačiau laikui bėgant lytinis potraukis mažėja. Bet net ir ilgai kartu gyvenančių porų santykiai gali būti gyvybingi ir jausmingi, jei abu partneriai stengsis sukurti romantišką atmosferą ir sugalvos ką nors naujo, sako psichoterapeutė Jeannie Ingram.
DAUG GINČIJATĖS
Nuolat laimingos poros egzistuoja tik pasakose. Psichoterapeutas Zachas Brittle’as patikino, kad sveiki santykiai neįmanomi be ginčų, tačiau darnios poros moka derėtis: “Tvirtos poros ginčijasi gana dažnai, tačiau stengiasi deeskaluoti konfliktą ir atkurti santykius.”
PARTNERIS NEMĖGSTA LINKSMINTIS
“Daugelis klientų skundžiasi partnerio nenoru paįvairinti gyvenimą, – dalijasi psichoterapeutė Becky Whetstone, – ir aš niekada nesiliausiu kartoti, kad partneris neprivalo jų linksminti.
JŪSŲ ŠEIMA IR DRAUGAI JO/JOS NEMĖGSTA
Linda Lipschutz, santuokos ir šeimos terapeutė, pataria neteikti daug reikšmės kitų nuomonei. Jei esate laimingas, nesvarbu, ar jūsų draugė mano, kad jūsų partneris yra nuobodus.
JŪSŲ FINANSINĖ PADĖTIS YRA SUNKI
Finansinės problemos ir skirtingi požiūriai į išlaidas ir taupymą neabejotinai trukdo darniems santykiams. Vis dėlto finansinis stabilumas dar negarantuoja santykių darnos.
Psichoterapeutė Elizabeth J. Lamott susidūrė su šiuo reiškiniu: poros, siekiančios finansinio stabilumo, dažnai praranda tikrąjį tarpusavio ryšį. Lamott sako dažnai girdinti: “Baigėme statyti namą ir sutaupėme sūnaus studijoms, o dabar neturime apie ką kalbėti.”
Taip pat skaitykite: