Aš nežinau, kas esu: kaip atrasti kelią į save?


As nezinau kas esu kaip atrasti kelia i save

Kas tu esi? Kaip apibūdintumėte save, jei negalėtumėte minėti savo vaidmenų sąrašo: tėvas ar mama, sūnus ar dukra, vyras ar žmona, tam tikros srities specialistas? Daugeliui žmonių yra sudėtinga atsakyti į šį klausimą. Kodėl tai taip sunku ir ar įmanoma pažinti save?

Augdami įsisaviname aplinkinio pasaulio skleidžiamas žinias ir mokomės iš kitų žmonių. Jei kiti mūsų klausosi ir ,svarbiausia, girdi – suprantame, kad mūsų poreikiai yra svarbūs, o mes patys esame vertingi. Taip sužinome, kad esame individai, turintys savo idėjas ir elgesio modelius.

Deja, tie, kurie užaugo nesveikoje, netinkamoje aplinkoje, kurioje vyravo fizinė ar emocinė prievarta, nepriežiūra ar per didelis diktatoriškumas, evoliucionavo kitaip. Jei jūsų jausmai ir mintys buvo ignoruojami, jei jūs nuolat buvote verčiami paklusti, suaugę galite sunkiai suvokti, kas jūs iš tikrųjų esate.

Augdami tokie žmonės nepagrįstai remiasi kitų nuomone, jausmais ir mintimis. Jie kopijuoja draugų stilių, perka automobilius, kurie vienu ar kitu metu laikomi madingais, daro tai, kas jiems iš tikrųjų neįdomu. Tokie žmonės jaučiasi bejėgiai, o kartais net beviltiški. Laikui bėgant, jų savęs jausmas tampa vis trapesnis, jie vis labiau praranda ryšį su savimi.

Kai gerai suprantame, kas esame, mums lengviau priimti sprendimus ir iš tiesų gyventi. Mes pritraukiame emociškai stabilius draugus ir partnerius bei kuriame sveikus santykius. Mokydamiesi pažinti save, galite jaustis labiau patenkinti ir laimingi. Žinodami, ko iš tiesų norite, galite judėti pasirinkta linkme.

Psichoterapeutė Denise Oleski paaiškina, kaip tapti dėmesingesniais savo atžvilgiu ir geriau suvokti save:

PAŽINKITE SAVE

Pradėkite nuo sąrašo „Apie mane“. Sudarykite bent nedidelį sąrašą to, kas jums patinka. Pradžiai pakanka penkių ar septynių dalykų: mėgstamos spalvos, ledų skonis, filmas, patiekalas, gėlės. Sudarykite vis po naują sąrašą vieną ar du kartus per savaitę.

Taip pat sudarykite jums patinkančių kvapų, tokių kaip naminių sausainių ar ką tik nupjautos žolės, sąrašą. Mėgstamų knygų ar tų, kurias norite skaityti, sąrašą. Vaizdo žaidimų ar stalo žaidimų, kurie jums patiko vaikystėje, sąrašą. Išvardykite šalis, kurias norite aplankyti.

Įvardinkite savo politines pažiūras, pomėgius, karjeros tikslus ir visą kitą, kas žadina jūsų susidomėjimą. Jei jums sunku tai padaryti, paprašykite draugų ir šeimos narių naujų idėjų. Laikui bėgant, jūs geriau pažinsite save ir pamažu pradėsite atpažinti savo individualumą.

Pazinkite save

ATKREIPKITE DĖMESĮ Į SAVO JAUSMUS IR KŪNO POJŪČIUS

Jei atkreipsite į juos dėmesį, jausmai ir fiziniai kūno siunčiami „ženklai“ padės suprasti, kas jums patinka, o kas ne.
Jausmai ir pojūčiai gali daug pasakyti apie mūsų mintis ir pomėgius. Kaip jaučiatės tapydamas, sportuodamas, bendraudamas su kitais? Ar jums smagu? Ar esate įsitempęs ar atsipalaidavęs? Kas priverčia juoktis, o kas sunerimti?

PRADĖKITE PRIIMINĖTI SPRENDIMUS

Sprendimų priėmimas yra įgūdis, kuris tobulėja bėgant laikui. Jį reikia treniruoti kaip raumenį, kad jis vystytųsi ir išlaikytų formą.

Užsakydami maisto produktus visai šeimai, būtinai nusipirkite ir to, kas jums patinka. Užsisakykite mėgstamus marškinėlius ar pan. internetinėje parduotuvėje, net jei nesate tikri, kad kiti pritars jūsų pasirinkimui.

IMKITĖS INICIATYVOS

Kai suprasite, kas jus domina, įtraukite šias veiklas į savo dienotvarkę. Įsiklausykite į save planuodami malonią dieną. Medituokite, žiūrėkite naują filmą, atsipalaiduokite karštoje vonioje.
Pagrindinis dalykas yra veikti. Pagaliau pradėkite daryti tai, kas jums patinka, žingsnis po žingsnio arčiau savo savasties.


Taip pat skaitykite:

Išeiti iš AMP versijos