Jūs laimingai gyvenate/bendraujate su mylimu žmogumi ir jums nereikia kitų žmonių? Vis tik, nors taip ir neatrodo, tokia situacija yra labai pavojinga. Bendravimas vien tik su partneriu negali pakeisti kitų socialinių ryšių, kad ir kaip stengtumėtės.
KODĖL JUMS REIKIA DRAUGŲ?
Ko reikia, kad santykiai būtų darnūs ir stabilūs? Veiksnių yra daug, o vienas iš lemiamų – asmeninė erdvė, nepriklausomybės ir laisvės sala. Ją sukurti padeda bičiuliai, pažįstami žmonės ar draugai. Tačiau socialiniai ryšiai su kuo nors, esančiu už poros ribų, reikalingi ne tik šiam tikslui.
- Galimybė pažvelgti į dalykus iš kitos perspektyvos
Su draugais galime pasikalbėti mus dominančiais klausimais ir rasti sprendimus, apie kuriuos anksčiau galbūt nebūtume pagalvoję. Tai taip pat suteikia mums “veidrodį”, kuriame galime pažvelgti į savo gyvenimą ir santykius kitu kampu. Tai padeda augti ir tobulėti.
Be to, visada malonu sužinoti, kad ne mes vieni turime panašių problemų: tai suteikia ir psichologinį palengvėjimą, ir galimybę daug ką permąstyti.
- Pasitikėjimas savimi
Bendravimas su draugais ir pažįstamais padeda mums nepakliūti į spąstus ir netapti emociškai priklausomiems nuo partnerio. Jausmas, kad mūsų pasaulis yra platesnis nei santykiai tik su vienu, net ir pačiu artimiausiu žmogumi, kad esame svarbūs ir įdomūs kitiems, daro mus stipresnius ir labiau pasitikinčius savimi.
- Pasitikėjimas partneriu
Palikdami vienas kitam galimybę bendrauti su kitais žmonėmis, stipriname abipusį pasitikėjimą. Draugų turėjimas taip pat išlaisvina sutuoktinį nuo būtinybės būti vienintelėmis “ausimis”, nuolat klausantis ir dalijantis visais rūpesčiais ir problemomis.
Taip, mylimo žmogaus palaikymas yra labai svarbus, tačiau atsakomybė už mūsų psichologinę gerovę, kurią partneris turi prisiimti vienas, gali mus ne suartinti, o greičiau – atitolinti.
- Streso mažinimas
Dalijimasis savo mintimis, išgyvenimais ir jausmais su kitais leidžia iš naujo išgyventi ir patvirtinti savo patirtį su partneriu bei perversti mūsų bendros istorijos puslapius.
Santykiai turi išlikti prioritetu, ir jei mylimas žmogus nori leisti laiką su mumis, o ne su draugais, reikia tai gerbti. Svarbiausia rasti ir išlaikyti pusiausvyrą, tada santykiai su draugais į sąjungą įneš naujų emocijų ir suteiks galimybę pažvelgti į mylimą žmogų iš šalies, kad suprastume, koks jis mums brangus.