Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

“Dramos karalius”: kaip atpažinti neurotiką?

Žinoma, neturėtumėte pradėti bendrauti tik su žmonėmis, kurie atitinka aiškiai nustatytus jūsų reikalavimus – tai nėra nauja indaplovė, kuri turi tiksliai atitikti jūsų lūkesčius. Tačiau psichologai rekomenduoja atkreipti dėmesį į kai kuriuos neurotiškumo požymius, kurie trukdys jums užmegzti ilgus ir tvirtus santykius.

SANTYKIAI SU NEUROTIKU

Psichologai teigia, kad tvirtus ir ilgalaikius santykius gali kurti tik brandūs ir psichologiškai kompetentingi žmonės. Jei vis dėlto užmezgėte santykius su neurotišku žmogumi – neapsieisite be dramų ir skandalų.

Santykiai su neurotiku bus destruktyvūs ir traumuojantys, panašūs į emocines sūpuokles. Jei žmogų traukia toksiški žmonės, kurie skatina emocinės pusiausvyros sutrikimą, greičiausiai ir su juo kažkas yra negerai.

KAIP SUŽINOTI, KAD ŽMOGUS YRA NEUROTIKAS?

Nuolatinis siekis gauti patvirtinimą

Neurotikai siekia atrodyti nepriekaištingi kitų akyse, jie gali atrodyti labai rūpestingi ir beprotiškai žavūs. Dažniausiai jie akcentuoja tik geriausias savo savybes.

Nuotaikos svyravimai

Jūs pavėlavote, ne taip sureagavote – jis ilgai apie tai mąstys ir vėl ir vėl tai išgyvens. Bet kokį nukrypimą nuo sugalvoto scenarijaus asmuo suvokia kaip įžeidimą ir pažeminimą.

Nuotaikos svyravimai

Įspūdingas nuvertinimas

Priešinga situacija – žmogus peikia savo išvaizdą, intelektą ir apskritai yra nepatenkintas tuo, kaip jam sekasi gyventi. Skundai dėl savo menkavertiškumo ir tam tikrų kriterijų netinkamumo, nerimas – tai neurozės požymis.

Sunku pasakyti “ne”

Neurotikui patinka jaustis reikalingam – jis jaučiasi gerai tik tada, kai mato/jaučia savo vertę. Jis (ji) negali atsisakyti, kai yra kviečiamas (-a).

 

Draudimai ir įtampa

Neurotikui patinka matyti save kaip auką ir manyti, kad visas pasaulis nusiteikęs prieš jį. Jų mėgstamiausia mintis yra ta, kad yra labai nedaug žmonių, kurie iš tiesų juos supranta ir linki jiems gero. Todėl neurotikai yra labai įtarūs ir nepasitikintys aplinkiniais. Šie žmonės nemoka mylėti ir santykius laiko prieglobsčiu nuo nerimo ir baimės.

Skundai dėl buvusių partnerių

Jei naujasis pažįstamas per pirmąjį pasimatymą nusprendžia su jumis aptarti visus buvusio partnerio trūkumus, greičiausiai jūsų laukia toks pat likimas.

Ilgalaikių santykių patirties stoka

Jei visi žmogaus romanai truko trumpiau nei šešis mėnesius – tikriausiai jis nežino, kaip sukurti ilgalaikius santykius.

Nesugebėjimas išklausyti

Būna, kad bendraudamas žmogus visai neuždavinėja jokių klausimų, o vos spėja sulaukti, kol vėl pagaliau gaus progą papasakoti apie save. Tokiu atveju nėra jokio dialogo – jis nėra suinteresuotas geriau jus pažinti.

 

Nuolatinis dovanų ir paslaugų tikėjimasis/reikalavimas

Jei vyras/moteris per pirmąjį pasimatymą tai sako tiesiai šviesiai, pagalvokite, ar toks merkantilinis požiūris jums tinka ir ar jus tenkins  į sandėrį panašūs santykiai.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 5 / 5. Balsų skaičius: 1

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Panašus straipsniai