Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Jaučiatės nelaimingas? Tai galima pakeisti!

Agnė
Agne-B
AutoriusAgnė
KAIPKADA.LT portalo santykių ir psichologijos straipsnių autorė, turinti gilias žinias apie žmogaus emocijas, santykių dinamiką ir psichologinius aspektus. Mano tikslas – padėti žmonėms geriau suprasti save...
3 min. skaitymo

Tiesa ta, kad tik nuo jūsų paties priklauso, ar jaučiatės laimingas, ar ne. Būti laimingu galima išmokti ir tai nėra sudėtinga.

Priežastys, kodėl jaučiatės nelaimingas

Negyvenate dabartyje

Svarbu gyventi čia ir dabar – vertinti tai, ką turime, ir nesigilinti į praeitį, kurios negalime pakeisti, arba į ateitį, kuriai ne visada galime daryti įtaką dėl nuo mūsų nepriklausančių priežasčių.

 

Siekiate kitų pritarimo

Užuot ieškoję kitų žmonių pritarimo ar savo vertės patvirtinimo, sutelkite dėmesį į savo vertybes. Kol patiksite pats  sau, jums nebus svarbu, ką mano kiti.

 

Keliate sau nepasiekiamus tikslus

Nors nėra nieko blogo svajoti apie didelius tikslus, įsitikinkite, kad jūsų tikslai yra realistiški ir atitinka jūsų galimybes ir gebėjimus. Jei užsibrėšite sau nepasiekiamus tikslus,  tapsite tik dar nelaimingesni ir nepasitikintys savimi bei savo gebėjimais.

 

Neatleidžiate

Mokėjimas atleisti padeda jaustis geriau ir suteikia jėgų judėti pirmyn.

 

Mąstote apie tai, ko negalite pakeisti

Svarbu sutelkti dėmesį į tai, kas yra mūsų galioje – toks susitelkimas padės geriau suprasti, kas mums iš tikrųjų svarbu bei ką galime padaryti, kad pasiektume savo norus ir svajones paverstume realybe.

Priežastys, kodėl jaučiatės nelaimingas

Netinkamas gyvenimo būdas

Didelė dalis jūsų bendros laimės priklauso nuo to, ką valgote ir kiek judate. Jei turite nesveikos mitybos įpročių, priklausomybių arba propaguojate nejudrų gyvenimo būdą, tikėtina, kad įstrigsite neigiamuose mąstymo ir elgesio modeliuose.

 

Pesimistiškas mąstymas

Visada yra tikimybė, kad kažkas gali nutikti ne taip. Tačiau jei visada mąstysite pesimistiškai, egzistuos daug didesnė tikimybė, kad jums nepavyks. Optimizmas suteikia energijos ir pasiryžimo nebijoti klaidų, nuo kurių niekas negali būti apsaugotas.

 

Prioritetų nenustatymas

Kiekvienas iš mūsų turi tik 24 valandas per parą. Raktas į tai, kaip skirti pakankamai laiko veiklai, susijusiai su sveikata, fizine forma, tobulėjimu, darbu, laisvalaikiu ir kitais tikslais, yra organizuoti savo laiką ir nustatyti prioritetus.

 

Lyginate save su kitais

Venkite nuolat lyginti save su kitais žmonėmis. Visi turime unikalių įgūdžių ir talentų, ir visi vystomės skirtingu tempu. Be to, matydami kieno nors kito sėkmę, retai matome, kiek kainavo jos pasiekti ir kiek klaidų buvo padaryta pakeliui. Sutelkite dėmesį į tai, kad su tuo, ką turite, padarytumėte viską, ką galite geriausiai.

 

Per daug kontroliuojate savo gyvenimą

Ne viskas klostysis taip, kaip norite, tai apima ir aplinkinių žmonių elgesį. Gerbkite savo ir kitų skirtumus bei leiskite jiems būti tokiais, kokie jie yra.

 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus