Kodėl kai kuriems iš mūsų taip sunku susirasti gyvenimo partnerį? Galbūt dėl perdėto jautrumo, kuris trukdo mums ir mūsų artimiesiems? Pateikiame keletą praktinių patarimų, kurie padės jautriems žmonėms rasti sutarimą su partneriu.
Ar mėgstate eiti į kiną ir atostogauti vieni? Ar jums reikia savo erdvės, net ir miegamajame?
“Savo praktikoje esu sutikusi daug žmonių, pasižyminčių dideliu jautrumu – tai emociškai jautrūs asmenys, kurie turi sunkumų artimuose santykiuose”, – sako psichologė Judith Orloff. – “Tai geri, padorūs, nuoširdūs žmonės, kurie nori surasti antrąją pusę, bet metų metus lieka vieniši.“
Kai esame įsimylėję, pasineriame į bendrumo ir artumo su partneriu jausmą ir semiamės iš jo jėgų, tačiau emociškai jautriems žmonėms labai sunku užmegzti pernelyg intensyvų ryšį be galimybės pabūti vieniems – taip jie atgauna jėgas.
Tai nereiškia, kad jie mažiau myli. Priešingai, jie supranta savo artimuosius be žodžių ir kartu su jais išgyvena visus jų patirties niuansus.
Vaizdžiai tariant, jie tarsi liečia daiktą penkiasdešimčia pirštų, o mums užtenka penkių. Todėl jiems reikia daugiau laiko, kad atgautų vidinę pusiausvyrą.
Daugelis iš jų bijo, kad jų nesupras mylimas žmogus. Juk padidėjusį privatumo poreikį kiti kartais supranta kaip atsainumą ir nesuinteresuotumą santykiais.
Ir šis nesusipratimas yra jų ir jų potencialių partnerių nelaimė.
Kaip jautriems žmonėms išmokti užmegzti santykius?
SĄŽININGUMAS
Būkite sąžiningi ir paaiškinkite, kad jums dažnai reikia privatumo. Kai išjungiate telefoną ir kuriam laikui pasitraukiate iš bendravimo lauko – tame nėra nieko asmeniško. Tai yra jūsų prigimties padarinys, o jūsų partneris net ir šiomis akimirkomis jums yra toks pat brangus. Jūsų požiūris į jį ar ją yra lygiai toks pat, koks buvo.
MIEGO METAS
Empatiški žmonės ne visada gali miegoti vienoje lovoje. Vėlgi, nieko asmeniško: tiesiog labai svarbu, kad ir naktį jie turėtų savo erdvę. Priešingu atveju jie negalės pakankamai išsimiegoti, o miegas kartu su mylimu žmogumi taps kankinimu. Nuoširdžiai pasikalbėkite apie tai su partneriu ir aptarkite savo galimybes.
TYLOS TERITORIJA
Apsisprendimas gyventi kartu yra rimtas žingsnis, išbandantis daugelio sąjungų tvirtumą. Ypač jei vienam iš partnerių labai reikia savo teritorijos. Pagalvokite, kur tiksliai galėtumėte turėti šiek tiek privatumo ir aptarkite tai su savo partneriu.
Galbūt retkarčiais norėtumėte “dingti” į atskirą kambarį ar garažą?
Jei jūsų buto erdvė nedidelė, tai gali būti jūsų stalas, atskirtas širma. Kai tokios vietos nėra, privatumą užtikrinkite vonios kambaryje. Atsukite vandenį ir duokite sau laiko – net penkios ar dešimt minučių gali padėti atsigauti. Svarbu, kad jūsų partneris priimtų šį jūsų norą be nuoskaudų.
KELIONĖS
Žmonės dažnai nustemba, kad kažkas nori keliauti vienas. Daugumai žmonių patinka dalytis patirtimi su kuo nors kitu. Tie, kurie mėgsta keliauti vieni, dažnai būna emociškai jautrūs žmonės. Keliauti su kitu žmogumi 24 valandas per parą, net jei jį nuoširdžiai myli, jiems yra kančia.
Pasistenkite tai aiškiai išdėstyti savo partneriui, kad jis neturėtų priekaištų, jei vieną dieną norėsite pusryčiauti vienas. Arba nepalaikyti jam kompanijos per vieną iš jo išvykų.
Šių psichologinių savybių paisančios poros sukuria laimingus ir ilgalaikius santykius.
Taip pat skaitykite: