Teigiama, kad artimų draugų ratas yra vienas svarbiausių visaverčio ir laimingo gyvenimo komponentų. Tačiau draugystė, kaip ir bet kokie kiti santykiai, kartais gali palikti randų…
Frazės, kurios išduoda, kad jūsų draugas – toksiškas žmogus
Tai septynios „dvigubo dugno” frazės, kurias tokie žmonės dažnai mėgsta vartoti ir kurios turėtų priversti jus susimąstyti apie santykių su jais būtinybę.
„TU ESI PER DAUG JAUTRUS(-I)”
Šie žodžiai kvestionuoja jūsų jausmų pagrįstumą: jei juos patiriate, vadinasi, su jumis kažkas negerai… Visai gali būti, kad jūsų draugė ar draugas turi problemų su empatija – gebėjimu suprasti ir įsijausti į kitų žmonių jausmus.
„AŠ TIK PAJUOKAVAU, AR TU NESUPRANTI JUOKŲ?”
Už tokio priekaišto slepiasi bandymas užmaskuoti savo norą įžeisti jūsų jausmus ir išvengti atsakomybės už tai.
„TAU PASISEKĖ, KAD ESU TAVO DRAUGAS”
Tikra draugystė grindžiama lygiateisiškumu, o jei jums nuolat primenamas jo pranašumas, tai gali būti nesubalansuotų, nesveikų santykių, kuriuose nesate vertinamas, požymis.
„AŠ PASIILGAU SENOJO (-OSIOS) TAVĘS”
Draugai turėtų suteikti jums galimybę būti tuo, kas esate, nesvarbu, ar jiems tai patinka, ar ne. Ir jei draugas ar draugė jaučiasi nepatogiai dėl to, kad pasikeitėte, gali būti, kad tuos santykius jau „išaugote“.
„TU MAN SKOLINGAS”
Jei žmogus mano, kad esate jam skolingas už viską, ką jis dėl jūsų padarė ar daro, jis tikriausiai jūsų santykius laiko ne draugyste, o verslo santykiais. Tikras draugas džiaugiasi galėdamas jums padėti ir nieko nereikalauja mainais.
„MAN ĮDOMU, KODĖL TAU BUVO PATEIKTAS ŠIS PASIŪLYMAS…”
Visa tai vietoj to, kad tiesiog pasveikintų jus ir pasidžiaugtų jūsų sėkme. Pagalvokite, ar verta laikyti draugu žmogų, kuris menkina jūsų privalumus, nesidžiaugia jūsų pasiekimais, pavydi ir nuolat stengiasi jus pranokti?
„ATSIPRAŠAU, KAD TAIP SUPRATAI”
Tikrasis susitaikymas reiškia, kad kiekviena konflikto šalis pripažįsta, kokią žalą padarė kitai šaliai. Kai draugė ar draugas lyg ir atsiprašo, bet nurodo, kad neteisingai juos supratote arba kad patyrėte kažkokius neteisingus jausmus, jie duoda suprasti, kad problema esate jūs, o ne jų elgesys. Tokie paniekinantys komentarai rodo, kad asmuo neprisiima atsakomybės už emocines skriaudas, kurias jums padarė.