Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kaip išmokti laiku „paleisti“ žmones?

Žmonės dažnai palaiko santykius, kurie jau seniai baigėsi. Juk šilti prisiminimai šildo sielą ir suteikia jausmą, kad dar ne viskas prarasta… Deja, tiesa ta, kad kartais daug labiau verta „paleisti“ tuos, kurie kadaise buvo artimi, ir atsiverti naujoms patirtims. Kaip tai padaryti?

Santykių kaita

Kiekvieni santykiai mus ko nors išmoko ir dėl jų mes tobulėjame. Kai kurie iš jų padaro mus stipresnius ir geresnius, kai kurie – atsargesnius ir mažiau pasitikinčius, o kai kurie moko mus mylėti. Tačiau ne visi žmonės būtinai lieka mūsų gyvenime, kad ir kokie malonūs būtų mūsų prisiminimai apie juos.

Draugystė, kaip ir santykiai apskritai, gyvenimo eigoje natūraliai keičiasi. Būdami vaikai turime daug draugų, ir visi jie yra geriausi. Paauglystėje ir jaunystėje paprastai būna nusistovėjusi kompanija, o iki trisdešimties metų dauguma žmonių turi vieną, metų metais patikrintą, geriausią draugą, ir tai tik tuo atveju, jei jiems pasiseka.

Asmenybės formavimosi procese žmogus susiformuoja savo gyvenimo poziciją, moralės normas, principus ir taisykles.

Ir jei tam tikrame etape, formuojant artimą aplinką, galite nekreipti į tai daug dėmesio, su amžiumi šie principai pradeda vis aiškiau atsiskleisti. Skirtingas vertybes puoselėjantys žmonės ilgainiui atsiskirs nuo jūsų aplinkos ir eis savo keliu.

Deja, žmonės dažniausiai vengia nutraukti jų nebetenkinančius santykius, nes:

  • Bijo „netinkamai“ pasirodyti kitų žmonių akyse;
  • Bijo keisti savo nusistovėjusią rutiną;
  • Bijo prarasti ilgamečius ryšius, kurie ateityje gali būti naudingi.

Pasirodo, kad žmogus save paverčia įkaitu, nes bijo, kad nutraukęs netenkinančius santykius, jis nesugebės judėti tinkama kryptimi. Užuot judėjęs į priekį, jis užstringa pasenusiuose, tik į destrukciją vedančiuose, santykiuose.

Santykių kaita

Vis tik, teisingiausia būtų realiai ir blaiviai pažvelgti į esamą padėtį. Turite įsiklausyti į save ir atsakyti į klausimus: kaip gerai jaučiatės šiuose santykiuose? Ar šis asmuo tinkamai su jumis bendrauja? Ar tikrai negalite gyventi be šio žmogaus, ar tai yra įprotis, baimė ar priklausomybė?

Kuo sąžiningiau atsakysite, tuo greičiau sužinosite tiesą. Nepamirškite – nė vienas žmogus nėra jūsų nuosavybė, kiekvienas turi savo norų, tikslų ir planų. O jei jie skiriasi nuo jūsų, jūs  neprivalote bandyti jų pakeisti, tiesiog leiskite jiems eiti savo keliu.

Ir jūs, ir kitas žmogus jausitės daug geriau, nes pasirinksite laisvę. Išlaisvinę dalį savo kasdienio gyvenimo, jūs galite jį užpildyti kuo tik norite – šeima ir draugais, darbine veikla ar tiesiog poilsiu.

Bet kokiu atveju, geriau išsiskirti be abipusių pretenzijų ir įžeidinėjimų, bet su dėkingumu ir pagarba už kažkada turėtus šiltus, praturtinančius santykius.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 3.5 / 5. Balsų skaičius: 2

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Skaitykite panašius straipsnius

Kitas straipsnis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *