Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kaip kovoti su panikos priepuoliais: 12 žingsnių metodika

Stiprus stresas gali sukelti panikos priepuolį. Mūsų skaitytoja sugebėjo įveikti panikos sutrikimą savo jėgomis ir dirbdama su savimi, todėl tikėdamiesi, kad ši informacija gali padėti ir jums, dalinamės jos istorija su jumis, mieli skaitytojai.

Taip pat, psichologė Arina Lipkina pateikia 12 paprastų žingsnių, kurie padės susidoroti su nemaloniais simptomais, kurie ištinka apėmus panikos priepuoliui.

SKAITYTOJOS ISTORIJA

Prieš trejus metus, būnant 30 metų amžiaus, mane ištiko hipertenzinė krizė. Nuvykau į ligoninę tiesiai iš darbo. Mane apžiūrėjo, tačiau aukšto kraujospūdžio priežasčių taip ir nepavyko rasti. Labai išsigandau – pradėjau „nusistatinėti“ sau įvairias ligas.

Dėl nuolatinio nerimo ir streso, man prasidėjo panikos priepuoliai.

Be viso to, aš dar nustojau miegoti. Miegodavau apie 30 minučių ryte. Tai tęsėsi beveik šešis mėnesius. Atrodžiau kaip zombis su mėlynėmis po akimis.

Aš nuolat ieškojau savo būklės priežasčių. Perskaičiau viską, ką galėjau gauti: knygos apie psichologiją, įvairūs straipsniai ir pan. Beveik metus lankiausi pas psichologą, gėriau antidepresantus, sužinojau viską apie įvairiausius atsipalaidavimo metodus: nuo kvėpavimo pratimų iki meditacijos. Užsirašiau į jogą ir ją įsimylėjau, du kartus per dieną meditavau, dariau kvėpavimo pratimus ir tapiau.

Ir palaipsniui, ne per vieną mėnesį, mano baimė ėmė mažėti. Viskas prasidėjo nuo to, kad visiškai nustojau dėvėti juodus drabužius. Ir jei prieš tai mano drabužių spinta buvo pilkos ir juodos spalvos, dabar mano mėgstamiausia spalva – raudona! Aš turiu šio atspalvio akinius, rankinę, šaliką, batus. Įsigijau daug pastelinių spalvų drabužių – tiesiog fiziškai jaučiu, kad tamsūs tonai mane trikdo.

Kiekvieną rytą pradedu nuo saulės pasveikinimo (jogos pratimų ciklo) ir kvėpavimo pratimų. Laikui bėgant išmokau miegoti be tablečių ir greitai atsipalaiduoti. Dabar džiaugiuosi kiekviena diena, kurią gyvenu (kaip puikiai tai skamba…).

Patiekiu gražius ir sveikus pusryčius, geriu kokybišką kavą su grietinėle. Daug šypsausi ir skiriu daugiau dėmesio brangiems žmonėms. Vėl bendrauju su draugais. Žvelgiu į pasaulį atviromis akimis ir plečiu savo akiratį. Man vis dar viskas nauja ir įdomu.

Žinau, kad visi sunkumai yra laikini. Ir dauguma jų yra mūsų galvose. Aš tikiu savimi, likimu, gerumu.

O darbas? Mečiau jį. Supratau, kad susiduriu su savo galimybių riba. Dabar šeima, gera sveikata ir pakili nuotaika man pirmoje vietoje. O pinigai? Pinigai ateis. Tačiau, laimei, tai mažai ką turi bendro. Juk pagrindinis dalykas esi tu pats ir tavo artimieji.

Dabar esu laisvai samdoma vertėja – dirbu su individualios veiklos pažyma. Beje, aš rašau straipsnius ir net knygą.

Kiekvieną dieną suvokiu kaip prabangią likimo dovaną, kurioje yra daug brangių ir jaudinančių akimirkų. Dabar mano mylimas vyras, grįžęs namo, mėgaujasi žmonos paruošta vakariene. Mūsų santykiai pasikeitė į gerąją pusę.

Mano vyras, joga ir gilinimasis į save padėjo surasti ir suprasti save, gyventi geriau ir kvėpuoti giliau…

Panikos priepoliai kaip su jais kovoti

KODĖL TAI VYKSTA?

Arina Lipkina, psichologė

Panikos sutrikimas dažnai išsivysto kaip kūno ir psichikos reakcija į stresą. Laiško autorė įdėjo daug pastangų ir jėgų keičiant gyvenimo būdą ir požiūrį į savo psichinę bei fizinę sveikatą.  Asmuo ne tik vartojo tabletes ir tikėjosi stebuklo – kad viskas „praeis savaime“. Tai nusipelno pagyrimo ir pagarbos – ne visi sugeba atlikti tokį darbą be pašalinės pagalbos.

Galbūt ne visada suvokiame, kad patiriame stiprų stresą, tačiau mūsų kūnas pradeda apie tai signalizuoti. Panikos priepuoliai – tai vienas iš signalų. Jų simptomai yra itin nemalonūs. Ataka gali jus užklupti bet kur – darbe, autobuse ar automobilyje.

Pateikiame jums kelias paprastas gaires, padedančias pašalinti nemalonius, panikos priepuolio sukeltus, simptomus.

KĄ DARYTI IŠTIKUS PANIKOS PRIEPUOLIUI:  12 ŽINGSNIŲ

  1. Išgerkite 100–150 ml. šalto vandens.
  2. Pradėkite garsiai vardinti viską, ką darote. Kalbėkitės su savimi, palaikykite save, raminkite save.
  3. Atlikite gilaus kvėpavimo pratimą naudodami „MyCalmBeat“ programą.
  4. Jei esate automobilyje arba niekas jūsų nemato, įjunkite muziką ir pradėkite dainuoti.
  5. Trinkite rankas kol delnai sušils, purtykite rankas. Būtų gerai, jei su savimi turėtumėte spygliuotą masažinį guminį rutulį rankoms. Suspauskite jį, sukite tarp delnų.
  6. Pabandykite atvėsinti veidą. Automobilyje galite atidaryti langą, jei esate patalpoje – nuprauskite veidą šaltu vandeniu, būdami lauke galite naudoti purškiamą buteliuką su vandeniu.
  7. Visiškai atpalaiduokite kūną (jei įmanoma, geriau sėdėti ar atsigulti), užmerkite akis, įjunkite muziką. Visada nešiokitės savo telefono ausines – jos padės jums klausytis muzikos esant bet kurioje vietoje.
  8. Nukreipkite mintis (jei įmanoma) kita linkme: pradėkite spręsti kryžiažodį, įsijunkite kompiuterinį žaidimą, pabandykite tapyti ar pan.
  9. Jei įmanoma, paskambinkite/pradėkite kalbėtis su kuo nors malonia ir, pageidautina, įdomia tema, kuri jus emociškai teigiamai nuteikia.
  10. Jei namuose yra gyvūnas, paglostykite, pakalbinkite jį. Kontaktas su gyvūnais apskritai yra labai naudingas.
  11. Pradėkite kramtyti gumą.
  12. Kai tik pajusite, kad darosi dar šiek tiek lengviau, pasakykite sau: „Aš čia atsakingas, tai yra mano kūnas, aš jį valdau, jis (kūnas, smegenys) nusprendė, kad man dabar reikia daug adrenalino, tačiau ne, ačiū, man viskas gerai. Aš viską kontroliuoju, mano būklė stabilizuojasi. Aš valdau savo kūną, savo mintis.“

Ka daryti istikus panikos priepoliui


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Panašus straipsniai