Kaip kovoti su vienišumo jausmu? 5 patarimai

Vienisumo jausmas

Vienisumo jausmas

Retkarčiais kiekvienas iš mūsų patiria vienišumo jausmą. Dauguma mūsų su tuo susidoroja be didelių problemų, tačiau būna atvejų, kai tokia būsena trunka pernelyg ilgai. Kaip atsikratyti šių, ne pačių maloniausių emocijų?

Jei bejėgiškumo, beviltiškumo ir nevilties jausmai tęsiasi ilgiau nei dvi savaites, vertėtų pasikalbėti su psichologu arba psichoterapeutu. Tačiau, jei jūsų atvejis nėra toks sunkus, štai keletas patarimų, padėsiančių greitai atsikratyti slegiančio vienišumo jausmo.

5 patarimai, padėsiantys įveikti vienišumo jausmą

DARYKITE, O NE MĄSTYKITE

Atrodo, kad mus apgaubia vienatvė. Dėl to praleidžiame per daug laiko gailėdamiesi savęs ir nieko neveikdami. Ir dažniausiai esame įsitikinę, kad negalime to pakeisti. Tokių minčių turite iškart atsikratyti. Raskite ką nors, ką galėtumėte padaryti dabar.

Veikdami, o ne mąstydami, galėsite ištrūkti iš nesibaigiančio niūrių minčių rato.

Padirbėkite sode. Atlikite garažo darbus. Nuplaukite automobilį. Pasikalbėkite su kaimynais. Paskambinkite draugams ir pakvieskite juos į kavinę ar kino teatrą. Eikite pasivaikščioti. Aplinkos pakeitimas gali padėti atitraukti mintis nuo slegiančio liūdesio. Negalite kentėti, jei esate užsiėmę kokia nors veikla.

BŪKITE SAU MALONESNI

Kai jaučiamės itin prislėgti – savigrauža tikrai nepadeda. Deja, visi tai darome to nenorėdami. Pavyzdžiui, padarėme klaidą darbe, kuri mums brangiai kainavo, arba susipykome su partneriu ar draugu ir dabar su juo nebendraujame… O gal turime per daug išlaidų ir stokojame pinigų? Užuot su kuo nors pasikalbėję apie tai, kas mus slegia, kaupiame tai savyje. Dėl to jaučiamės neįtikėtinai vieniši.

Kai jaučiamės blogai, svarbu pasirūpinti savimi. Tiesą sakant, dažnai pamirštame tai padaryti dėl „svarbesnių“ problemų. Todėl nepakankamai miegame, blogai maitinamės, nesimankštiname, nesportuojame ir perkrauname save. Laikas “perkrauti” ir atkurti prarastą pusiausvyrą, kad jaustumėmės geriau fiziškai bei psichologiškai. Eikite į parką, pagulėkite karštoje vonioje, paskaitykite knygą, suvalgykite pyragaitį mėgstamoje kavinėje…

VENKITE ATSITRAUKIMO

Nors ir minioje galima jaustis vienišam, vis tik bendravimas gali padėti bent kuriam laikui prasiblaškyti. Geriausias vaistas – išeiti iš namų ir susirasti kompaniją. Draugai, grupinė veikla, išvykos ir pan. – tai puikus pasirinkimas. Sunku galvoti apie tai, kaip tau liūdna, kai vyksta įdomus pokalbis.

ATRASKITE KĄ NORS NAUJO

Užtikrintas būdas kovoti su liūdnais jausmais – atrasti ir išmokti naujų dalykų. Kai įgaunate „smalsumo geną“ ir darote tai, kas jus iš tiesų domina, nebelieka vietos liūdesiui.

Pabandykite į darbą važiuoti nauju keliu. Suplanuokite nedidelę vienos dienos kelionę, aplankykite aplinkines lankytinas vietas. Pavyzdžiui: maži miesteliai, parkai, miškai, muziejai, atmintinos vietos. Kelyje stenkitės išmokti ko nors naujo, sutikti naujų žmonių, kad turėtumėte ką prisiminti.

PADĖKITE KITIEMS

Patikimas būdas nustoti gailėtis savęs – padėti kitam žmogui. Tai nereiškia, kad turite iš karto bėgti į gatvę ir padėti benamiams. Yra ir kitų būdų. Peržiūrėkite savo spintą, surinkite drabužius, kurių nebedėvite, ir paaukokite juos labdaros organizacijai.

Atiduokite seną, bet veikiančią elektroniką, indus, baldus, patalynę, žaislus ir kitus nereikalingus daiktus tiems, kuriems jų reikia. Tai bus gerai jiems, bet dar geriau jums. Jei tarp jūsų kaimynų yra pensininkų, prie lovos prikaustytų ar tiesiog vienišų žmonių, kuriems reikia paramos, aplankykite juos, pasikalbėkite, skirkite nuoširdaus dėmesio ir laiko.

Atminkite, kad neigiamų emocijų galite atsikratyti tik sąmoningai stengdamiesi.


Taip pat skaitykite:

Išeiti iš AMP versijos