Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kaip padėti vaikams mokytis nuotoliniu būdu?

Dėl įtemptos epidemiologinės padėties dauguma moksleivių turi mokytis nuotoliniu būdu. Šis etapas nėra lengvas nei vaikams, nei mokytojams, nei tėvams. Tačiau, nors ir kaip sudėtingai visa ši padėtis be atrodytų, jūs tikrai galite padėti savo vaikams, o tuo pačiu ir sau patiems, kad šis laikotarpis praeitų kuo įmanoma sklandžiau.

Patarimai, padėsiantys vaikui mokytis nuotoliniu būdu:

  • Kasdienės rutinos palaikymas. Tai ypatingai svarbus organizacinis momentas, ypač turint mokytis namuose. Svarbu aiškiai nustatyti kasdieninę rutiną: laiku eiti miegoti ir laiku pabusti, laiku papusryčiauti ir pan. Padėkite vaikui suplanuoti dieną taip, kad jis turėtų laiko pailsėti, užsiimti fizine veikla, o ne tik visą dieną praleistų prie kompiuterio ekrano. Jei jūsų vaikas neturi jokio hobio, pasiūlykite jam išmokti kažko naujo (važinėtis riedučiais, žaisti stalo žaidimus, užsiimti rankdarbiais ar pan.).
  • Raskite ramią vietą mokymuisi.Visi moksleiviai turi turėti dėmesio neblaškančią, ramią erdvę, kur atlieka namų darbus, dalyvauja nuotolinėse pamokose. Tokia vieta leis vaikui geriau susikaupti, greičiau atlikti paskirtas užduotis, jaustis ramiam bei saugiam.
  • Padėkite nusiteikti teigiamai mokymosi atžvilgiu. Nuotaika šeimoje vaidina labai svarbų vaidmenį. Jei tėvai yra nuolat nepatenkinti mokytojais ir užduotimis, apie kurias atvirai ir neigiamai diskutuojama vaiko akivaizdoje, tada mokinys rimtai nevertins užsiėmimų, užduodamų namų darbų naudos bei svarbos. Jei manote, kad mokytojas nepaaiškino temos, išmokykite savo vaiką naudoti papildomas švietimo platformas, kuriose yra medžiagos iš mokyklos mokymo programos. Vaikui bus naudinga išklausyti kito mokytojo paaiškinimus.
  • Nedarykite namų darbų vietoj vaiko.Nuotolinis mokymasis yra tikras vaiko savarankiškumo išbandymas, todėl kaip jis su tuo susitvarko, priklauso ir nuo suaugusiųjų.
  • Motyvuokite. Apsvarstykite atlygio sistemą, kuri padėtų vaikui jaustis labiau motyvuotu mokymosi atžvilgiu. Tai gali būti pasirinktas desertas, norimas savaitgalio filmas ar kt. Tai priklauso nuo jūsų vaiko amžiaus, pomėgių, temperamento. Svarbiausia neatidėti premijų neribotam laikui ir būtinai įvykdyti tai, kas buvo pažadėta.

mokytis

Kaip mokomasi kitose šalyse?

Nuotolinis mokymas visame pasaulyje buvo įvestas praėjusį pavasarį, o rudenį, nepaisant antrosios pandemijos bangos, mokyklos atidarytos daugelyje šalių. “Vaikų švietimo nesėkmės yra daug rimtesnės nei rizika užsikrėsti COVID-19”, – sakoma JK sveikatos ekspertų bendrame pranešime. Esmė ta, kad net tokiose išsivysčiusiose šalyse kaip Anglija ir Ispanija 15% moksleivių neturi techninių galimybių mokytis internetu, mažiau išsivysčiusiose šalyse, pavyzdžiui, Indijoje, tokių mokinių yra daugiau nei 50%.

JK mokyklos turi nuspręsti, ar vyresni nei 11 metų mokiniai turėtų dėvėti kaukes, ar ne. Kai kuriose švietimo įstaigose visos pamokos vyksta vienoje patalpoje, o bendravimas su kitomis klasėmis yra ribotas.

Ispanijoje moksleiviai privalo nešioti kaukes ir plauti rankas bent penkis kartus per dieną. Mokinių skaičius klasėje yra ribotas: ne daugiau kaip 25 žmonės, o papildomas mokytojų darbas apmokamas iš vietos biudžeto.

Italijoje moksleiviai turi išlaikyti vieno metro atstumą. Kaukių nešiojimas yra neprivalomas. Tėvai matuoja vaikų temperatūrą prieš pamokas. Nutarta vaikus susodinti prie vienviečių rašomųjų stalų

Vokietijoje kiekviena mokykla turi savo taisykles: tai taikoma ir mokslo metų pradžiai, ir darbo pandemijos metu taisyklėms. Pagrindinės taisyklės yra panašios: mokiniai turi išlaikyti 1,5 metrų socialinį atstumą ir dažnai plauti rankas. Patalpos yra reguliariai vėdinamos, atskiros klasės pertraukų metu nesusitinka. Berlyne įvestas privalomas kaukių dėvėjimas. Pamokų metu nusimauti kaukes leidžiama tik pradinių klasių mokiniams.

Japonijoje visi moksleiviai, įskaitant pradines klases, per pamokas dėvi kaukes. Išimtis yra kūno kultūros pamokos.

Brazilijoje moksleiviai kas antrą dieną eidavo į klases užsidėję kaukes, tačiau po savaitės paaiškėjo, kad trečdalis mokinių serga, todėl buvo įvestas nuotolinis mokymas.

Meksikoje ir Peru nuotolinis formatas mokyklose planuojamas iki metų pabaigos, nes valdžia mokyklų atidarymą laiko didele rizika. Šios šalys planuoja per televiziją transliuoti edukacines programas, kurios dabar įrašinėjamos.

Nuotolinio mokymosi vaikams aplinkoje tėvams svarbu nepanikuoti, rūpintis visos šeimos emocine bei fizine sveikata ir stengtis, kad namuose atmosfera būtų kuo ramesnė ir draugiškesnė.


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Panašus straipsniai