Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kaip santuoka veikia vyro sveikatą?

Vyrai neturėtų bijoti santuokos, nes laiminga santuoka yra raktas į jų sveikatą ir ilgaamžiškumą. Susituokę vyrai, dažniausiai, gyvena ilgiau, išlieka aktyvūs ir darbingi iki pat senatvės.

„Kartą Sokratas man pasakė: „Bet kokiu atveju susituok. Jei gausi gerą žmoną, būsi laimingas. Jei blogas, tapsi filosofu. Nežinau, kas geriau”, – samprotavo Miunhauzenas.

Tektų ilgai diskutuoti, ar geriau būti laimingam, ar filosofiškai nusiteikusiam, tačiau viena aišku: turėdamas gerą žmoną vyras turi daugiau šansų išlikti sveikas ir gyventi ilgiau.

Santuoka ir vyro sveikata

KĄ PARODĖ TYRIMAI?

Tyrime dalyvavo 127 545 žmonės, o jo rezultatai rodo, kad vedusių vyrų sveikata apskritai yra geresnė nei užkietėjusių viengungių, našlių ar išsiskyrusiųjų. Tie, kurie turi pastovų partnerį, gyvena ilgiau.

Tų vyrų, kurie susituokia po 25-ių metų, padėtis yra geresnė nei tų, kurie susituokė anksčiau

Kuo ilgiau vyras būna vedęs, tuo didesnis jo pranašumas prieš nesusituokusius. Japonijos mokslininkai teigia, kad nevedę vyrai tris kartus dažniau miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų nei vedę vyrai.

Įdomus faktas: 1980 m. atlikto tyrimo metu nustatyta, kad vyrai, kurių žmonos neturėjo aukštojo išsilavinimo, turėjo mažesnę riziką mirti nuo išeminės širdies ligos. Tačiau XXI amžiuje situacija pasikeitė, ir 2002 ir 2009 m. atlikti tyrimai rodo priešingą tendenciją: kuo labiau išsilavinusi žmona, tuo mažesnė rizika vyrui mirti nuo koronarinės ligos. Šiuolaikiniame pasaulyje išsilavinusios žmonos prisideda prie sutuoktinio širdies sveikatos.

Kalbant apie vėžį, ryšys yra kitoks: neaišku, kaip santuoka veikia vėžį, tačiau vedę vyrai dažniau pradedami gydyti tinkamu laiku ir todėl gyvena ilgiau.

Santuoka taip pat turi labai teigiamos įtakos psichikos sveikatai – vedę vyrai rečiau serga depresija, yra labiau patenkinti gyvenimu pensijoje, jų pažintinės funkcijos geresnės, o Alzheimerio liga jie taipogi serga rečiau.

Kalbant apie lytiškai plintančias ligas, našlystė padidina lytiškai plintančių ligų riziką vyrams, bet ne moterims. Galbūt todėl, kad našliu tapusiam vyrui lengviau susirasti partnerį nei moteriai.

VYRAI YRA LABIAU PAŽEIDŽIAMI

Kadangi moterys apskritai gyvena ilgiau nei vyrai, natūralu, kad jos dažniau tampa našlėmis. Tačiau Kalifornijos mokslininkai nustatė, kad vyrai daug labiau kenčia netekę savo antrosios pusės. Ilgalaikis 12 522 susituokusių porų tyrimas parodė, kad moterys, pergyvenusios savo vyrus, gyvena ilgiau ir apskritai išlieka sveikesnės nei našliai vyrai.

Mirus žmonai, padidėja sutuoktinio ligos ir negalios tikimybė. Tai, pasak Harvardo medicinos ekspertų, įrodo, kad vyrai yra labiau pažeidžiami nei moterys, jų mitybos įpročiai pablogėja, kai jie lieka vieni, jie mažiau rūpinasi savo fizine būkle ir dažnai atsiduria socialinėje izoliacijoje. Tai savo ruožtu taip pat prisideda prie vienišų vyrų mirtingumo.

Santuoka vestuves

SANTUOKA?

Ar geresnė sveikata yra susijusi būtent su santuoka, ar daugiau įtakos turi nuolatinis partneris? Jei tikėsite tyrėjais, tai ir viena, ir kita. Tačiau jei santuoka nelaiminga, dažni konfliktai skatina streso hormonų, pavyzdžiui, adrenalino, gamybą, kuris didina kraujospūdį.

Tai skatina citokinų baltymų, kurie yra susiję su uždegiminiais procesais, gamybą, todėl išsiskyrusių vyrų uždegimo žymenų kiekis yra didesnis.

Elgesio veiksniai taip pat svarbūs: vieniši, našliai ir išsiskyrę vyrai maitinasi kitaip nei vedę vyrai, rečiau sportuoja, daugiau rūko, daugiau geria alkoholinius gėrimus ir užsiima rizikinga veikla. Tuo tarpu vedę vyrai, dažniausiai, gyvena tvarkingesnį ir sveikesnį gyvenimo būdą ir reguliariai naudojasi medicinine priežiūra.

Akivaizdu, kad jei esate susituokę, bet nelaimingi, prasminga dirbti ties savo santykiais. Vieniši žmonės turėtų labiau rūpintis savo sveikata – tinkamai maitintis, stebėti savo sveikatą ir laiku apsilankyti pas gydytoją.


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Skaitykite panašius straipsnius

Kitas straipsnis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *