Klausimas, kuris lemia poros išsiskyrimo riziką


Klausimas kuris lemia poros issiskyrimo rizika

Pasirodo, egzistuoja klausimas, kuris gali padėti nustatyti poros išsiskyrimo rizikos lygį. Koks gi jis?

Pasak amerikiečių santuokos ir šeimos terapeutės Elizabeth Irnshaw, kai pora ateina pas ją pirmą kartą, ji visada užduoda partneriams tą patį klausimą: “Kaip susipažinote?”

Kaip aiškina Irnshaw, suteikus sutuoktiniams galimybę prisiminti pirmuosius pažinties ir santuokos metus, ji gauna neįtikėtinai galingą įrankį, padedantį diagnozuoti dabartinius santykius ir numatyti jų ateitį.

„Klausydamasi kiekvieno partnerio pasakojimo apie tai, kaip jie susipažino, atkreipiu dėmesį į tai, kaip jis apie tai kalba ir kaip kitas partneris reaguoja į šį pasakojimą, – sako Irnshaw.

– Jei abu sutuoktiniai išsaugojo gebėjimą šiltai ir švelniai žvelgti į bendrą praeitį, tai geras ženklas. O jei sutuoktinio praeities matymas neigiamai nuspalvintas kito sutuoktinio atžvilgiu, tikėtina, kad problemos santykiuose bus tokios rimtos, kad išsiskyrimas gali būti labai tikėtinas.“

Irnschow šią savo prognozę grindžia ne tik didele profesine patirtimi, bet ir moksliniais tyrimais. Pavyzdžiui, 1992 m. žurnale “Journal of Family Psychology” paskelbtame tyrime nustatyta, kad skyrybų riziką galima labai tiksliai nuspėti pagal tai, kaip sutuoktiniai kalba apie bendrą praeitį. Žmonės, kurie pirmuosius santuokos metus apibūdina kaip neigiamą patirtį, turi didesnę tikimybę išsiskirti nei poros, kurios šį gyvenimo laikotarpį prisimena iš teigiamos perspektyvos.

Skyrybos


Taip pat skaitykite:

Išeiti iš AMP versijos