Ne tik blogas kvapas iš burnos: psichologai įvardijo 11 nesėkmingo pirmojo pasimatymo veiksnių

Nesekmingas pasimatymas

Nesekmingas pasimatymas

Nieko nesitikėkite, jei pirmojo pasimatymo metu atrodysite nuobodžiaujantis arba šykščiai reikšite mintis ar emocijas. Be abejo, yra ir kitų, ne mažiau svarbių priežasčių, dėl ko pasimatymas gali būti laikomas nesėkmingu.

Nikosijos universiteto (Kipras) mokslininkai, kurių straipsnis šia tema paskelbtas žurnale „Personality and Individual Differences”, nusprendė išsiaiškinti, kas lemia pirmojo pasimatymo sėkmę.

Pirmiausia mokslininkai atliko apklausą, kurioje dalyvavo 212 vyrų ir moterų, kurių buvo paprašyta išvardyti visas asmenines savybes ar elgesio būdus, kurie mažina norą flirtuoti su naujais pažįstamais. Rezultatas – 69 punktų sąrašas, kuris vėliau buvo pateiktas dar 734 vyrams ir moterims.

Jų buvo paprašyta įsivaizduoti, kad su jais flirtuoja kitas žmogus ir įvertinti, kokiu mastu kiekviena iš sąraše išvardytų savybių gali paskatinti juos atsisakyti tęsti pasimatymą. Galiausiai buvo nustatyta 11 pagrindinių veiksnių, kurie lemia nesėkmę per pirmąjį pasimatymą.

PRIEŽASTYS, DĖL KURIŲ PIRMASIS PASIMATYMAS GALI BŪTI LAIKOMAS NESĖKMINGU

Prasta asmens higiena – sugedę dantys, blogas burnos kvapas ir pan.

Išskirtinio susidomėjimo stoka – potencialus partneris atrodo nuobodžiaujantis, žiūrintis į kitas moteris ar vyrus.

Grubumas – asmuo išsako šlykščius, įžeidžiančius, seksistinius komentarus apie kito asmens išvaizdą.

Vulgarumas – vulgarus naujojo pažįstamo žodynas.

Nehigieniška, atmestina išvaizda.

Pernelyg intymus elgesys.

Intelekto stoka.

Humoro jausmo stoka ir žema savivertė.

Narciziškos asmenybės bruožai.

Godumas.

Bendrų požiūrio taškų trūkumas.

Įdomu tai, kad visi šie veiksniai moterims buvo daug svarbesni nei vyrams. Tyrėjai mano, kad tai gali reikšti, jog moterys yra reiklesnės naujojo pažįstamo asmenybės bruožams ir elgesiui nei vyrai.

Taip pat, tyrimo metu nustatyta, kad vyresnio amžiaus dalyviai buvo išrankesni potencialiems partneriams nei jaunesni asmenys. Šis skirtumas gali reikšti, kad su amžiumi žmonėms keliami aukštesni reikalavimai, jie geriau supranta, ko nori, ir yra labiau nusiteikę ilgalaikiams santykiams nei jaunesni žmonės.


Taip pat skaitykite:

Išeiti iš mobilios versijos