Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Nuo asketizmo iki darboholizmo: kaip susikurti sveiką santykį su pinigais?

Nesveikas santykis su pinigais gali pasireikšti arba visišku pinigų svarbos neigimu, arba pernelyg dideliu prisirišimu prie jų. Kokie tokio poliarizuoto mąstymo pavojai? Kaip išlaikyti pusiausvyrą?

KAI PANEIGIAMA PINIGŲ VERTĖ

Dažniausiai žmonės, kurie nepripažįsta finansinės gyvenimo pusės, laiko save aukštos dvasios asmenybėmis. Jie vengia kalbėti apie pinigus, pabrėždami, kad pasaulyje yra daug vertingesnių ir svarbesnių dalykų. Tačiau paprastai už tokios gyvenimo pozicijos slypi nepasitenkinimas savo finansine padėtimi.

Dažnai tokie žmonės yra geri specialistai, atsidavę savo darbui. Jie gali praleisti visą gyvenimą darydami kažką prasmingo sau ir visuomenei, mylėdami savo darbą, bet mažai uždirbdami. Juk tam, kad gautumėte padorų atlyginimą, turite turėti daug svarbių įgūdžių, nesusijusių su pagrindine profesija, pavyzdžiui, būti finansiškai raštingas, domėtis investicijomis, gebėti rizikuoti.

Jei asmuo neturi šių įgūdžių, jis turi dvi galimybes:

Visiškai nuvertinti pinigų prasmę

Svarbiausia – turėti šeimą, galimybę gyventi savo gyvenimą, turėti laisvo laiko… Paprastai tokie žmonės turi tam tikrą dvilypumą: “arba pinigai – arba laisvė”, “arba pinigai – arba asmeninis gyvenimas”, “arba pinigai – arba įdomi profesija”. Toks neigimas pasitaiko ir tada, kai žmogus bando pateisinti savo nesėkmes. Po vieno ar dviejų bandymų daugelis pasiduoda ir prieina prie išvados, kad užsidirbti padorų pragyvenimą nėra svarbu. Kai kas nors sako: “Bijau, kad man nepavyks”, norisi užduoti atsakomąjį klausimą: “Kokiu bandymu?” Juk dauguma klaidingai įsivaizduoja, kad viskas turi pavykti iš pirmo karto.

Pripažinti, kad klysta

Tokie žmonės turi pakankamą savigarbą, gali būti puikūs specialistai, tačiau supranta, kad jiems visiškai nesiseka finansiškai. Sąžiningai pripažinti sau, kad nepakankamai stengėtės ar neįvaldėte įgūdžių, reikalingų pinigams uždirbti, yra pirmas žingsnis kelyje į finansinę sėkmę.

Santykis su pinigais

KAI PINIGAI TAMPA SAVAIMINIU TIKSLU

Dabar pakalbėkime apie tuos žmones, kurie mano, kad pinigai yra svarbiausia gyvenimo dalis. Ar jums kada nors yra buvę taip, kad, užuot kreipęsi į gydytoją, nusprendėte eiti į darbą? Deja, daugelis žmonių linkę nuvertinti savo sveikatą dėl finansinės sėkmės.

Tai visiškos dezorientacijos kelias

Jei tokio žmogaus paklaustumėte, ką jis dirba, vargu ar jis žinotų, ką tai reiškia, nes niekada rimtai neuždavė šio klausimo. Betikslis turto siekimas pakeičia žmogaus dėmesį ir neleidžia jam gyventi visaverčio gyvenimo. Šeima, draugai, pomėgiai, sveikata ir t.t. – visa tai nustumiama į šalį, užleidžiant vietą principui “mano tikslas – pinigai”. Taip žmogus praranda save ir nebesupranta savo kelio.

Kad nepakliūtumėte į tokių kraštutinumų spąstus, turite stengtis išlaikyti pusiausvyrą. Tikrai svarbu būti profesionalu, tačiau ne mažiau svarbu išmanyti savo finansus ir gauti gerą atlygį už darbą. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad pinigai yra tik priemonė, padedanti gyventi kokybišką ir patogų gyvenimą, o ne pagrindinė jo reikšmė.

Pinigai tampa tikslu

KAIP PASIEKTI PUSIAUSVYRĄ?

Kaip įsitikinti, kad pinigai yra ne jūsų priešai ar stabai, o pagalbininkai? Štai keletas svarbių žingsnių.

Dažnai savęs klauskite: “Ar aš uždirbu, kad gyvenčiau, ar gyvenu, kad uždirbčiau?”.

Pabandykite apibrėžti, kodėl jums reikia pinigų. Būtų geriau, jei išdėstytumėte, kokių svajonių turite, kokius projektus norite įgyvendinti ir kokių tikslų norite pasiekti.

Sudarykite pusiausvyros ratą, kuriame būtų nurodytos visos gyvenimo sritys: pajamos, šeima, draugai, pomėgiai, sveikata, sportas, kelionės. Tai padės jums suprasti, kiek kitos sritys, palyginti su finansais, yra atsilikusios. Ir atvirkščiai.

Svarbu suprasti, kad ir neturintis pinigų, ir jų turintis – esate tas pats žmogus. Tuomet nereikės lenktyniauti, kaip uždirbti menamą milijoną ir tapti geru, protingu, sėkmingu žmogumi kolegų, draugų ar šeimos narių akyse.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 3 / 5. Balsų skaičius: 2

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Panašus straipsniai