Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Nuolat nelaimingų žmonių įpročiai

Mes visi, ar bent jau didžioji dauguma, norime būti laimingi, bet kaip to pasiekti? Vienas žingsnis pirmyn, du atgal, pusė žingsnio į šoną… Taigi, pamažu kai kuriems žmonėms išsivysto „nelaimingumo sindromas”, o dėl to kalti keli „nelaimingi“ įpročiai.

IPROTIS SKUSTIS

Nelaimingų žmonių įpročiai

ĮPROTIS SKŲSTIS

Gyvenimas dažnai suvokiamas kaip kelias, kuris gali būti nelygus ir sudėtingas. Retkarčiais skųstis dėl skaudaus „smūgio” yra visiškai normalu, tačiau chroniškai nelaimingi žmonės tai daro nuolat. Jie nepastebi, kaip toks elgesys tampa įpročiu, ir ilgainiui jiems tampa daug lengviau matyti pasaulį niūriomis spalvomis nei žvelgti į viską optimistiškai.

Palaipsniui visa tai, kas gera, išnyksta ir pasimiršta. Ir tai ne tik bendri teiginiai: tyrimai įrodo, kad tie, kurie skundžiasi, paprastai būna mažiau patenkinti savo diena ir kitą dieną atsibunda blogos nuotaikos. Be to, skundimasis kenkia jūsų sveikatai ir smegenims, nes į kraują išsiskiria streso hormonas kortizolis.

Ką daryti?

Išmokite palaikyti, girti ir sakyti gražius žodžius aplinkiniams ir žmogui, kurį matote veidrodyje. Stenkitės žiūrėti į pro debesis prasiskverbiantį šviesos spindulį, o ne į pačius debesis; į rožės žiedą, o ne į spyglius. Stenkitės išlaikyti optimistinį požiūrį į gyvenimą, net jei kas nors nesiseka. Švęskite net nedidelius laimėjimus, girkite save ir dovanokite sau mažas dovanėles.

SAVIKRITIKOS TROŠKIMAS

Kiekvienam naudinga pažinti save, savo stipriąsias ir silpnąsias puses. Svarbiausia nesusikoncentruoti tik į pastarąsias ir dirbti su jomis.

Nelaimingi žmonės kritikuoja save slapta pereidami prie pažeminimo. Vidinio kritiko balsas atkreipia jų dėmesį į menkiausią klaidą ar paslydimą, pamiršdamas priminti, kad jie jau susidorojo su kažkuo sunkesniu gyvenime, ir ne kartą.

Taigi, jei jau daugelį metų save kritikuojate, bet nieko gero iš to neišeina, galbūt reikėtų pakeisti taktiką: pabandykite save pagirti ir pažiūrėkite, kas nutiks?

Ką daryti?

Išmokite pripažinti ir priimti savo klaidas, palikite jas praeityje ir judėkite pirmyn. Nustokite tikėtis, kad būsite tobuli – sutelkite dėmesį į tai, kad augtumėte ir rytoj būtumėte šiek tiek geresni. Nustokite ieškoti savyje trūkumų ir sutelkite dėmesį į savo stipriąsias puses ir tai, ką jau pasiekėte. Sustabdykite vidinį kritiką, kai tik išgirsite jo balsą.

SAVIKRITIKOS TROSKIMAS

ĮPROTIS TIKĖTIS, KAD KITI SUTEIKS MUMS LAIMĖS

Daugelis žmonių praleidžia dienas, savaites, mėnesius ir metus laukdami, kol įvyks kažkas, kas pakeis jų gyvenimą. Tam tikra prasme jie tikisi stebuklo, tačiau atsakomybė už laimę tenka mums. Mes ir tik mes esame atsakingi už savo gyvenimo patirtį, už tikslus, kuriuos sau keliame, įskaitant norą būti laimingiems.

Tikėdamiesi, kad kiti padarys mus laimingus, esame pasmerkti nuolat nusivilti ir kaltinti kitus dėl savo nelaimių. Kad ir kokios būtų aplinkybės ir kaip elgtųsi kiti, turime patys eiti savo keliu į laimę.

Psichologas Viktoras Franklis, knygos „Žmogus, ieškantis prasmės” autorius, rašė: „Iš žmogaus galima atimti viską, išskyrus vieną dalyką: laisvę pasirinkti savo požiūrį į bet kokias aplinkybes, pasirinkti savo kelią.“ Laimė iš tiesų priklauso nuo mūsų požiūrio į gyvenimą. Todėl verta sutelkti dėmesį į tai, kaip galime padaryti save laimingus.

Ką daryti?

Kiekvieną dieną laikykite unikalia dovana, galimybe įgyti naujos patirties ir įspūdžių. Neatidėkite svajonių ir troškimų rytdienai – pradėkite juos įgyvendinti jau šiandien.

NESUGEBĖJIMAS ATLEISTI

Atleisti gali būti sunku, bet be atleidimo negalite dvasiškai augti. Atminkite, kad atleidžiame kitiems ne dėl jų, bet dėl savęs. Tikslas – ne nurodyti kito asmens klaidą, bet susigrąžinti situacijos ir gyvenimo kontrolę. Tai taip pat nereiškia, kad reikia pamiršti ir leisti sau vėl būti įskaudintiems. Tai reiškia, kad pripažįstame, jog buvome nuskriausti, bet gerbiame ir vertiname save ir ateityje sugebėsime apginti savo ribas.

Ką daryti?

Atleisti – tai atleisti skausmą, pyktį ir rasti ramybę. Pažadėkite sau, kad nesikoncentruosite į praeities išgyvenimus, ypač skausmingus. Apmaudas gali pabloginti ar net sugriauti mūsų santykius su kitais žmonėmis, tad ar turėtume į jį įklimpti? Išmokite reaguoti kitaip, remdamiesi teigiama patirtimi. Nėra lengva perkelti dėmesį iš praeities į dabartį, tačiau verta tai padaryti.

NESUGEBEJIMAS ATLEISTI

ĮPROTIS BENDRAUTI SU NELAIMINGAIS ŽMONĖMIS

Sakoma, kad panašus pritraukia panašų, ir tai neabejotinai galioja neigiamam požiūriui: mes pritraukiame tą energiją, kurią atiduodame. Nelaimingi žmonės puoselėja savo skausmą, mėgaujasi savigaila ir patenka į panašią aplinką, kuri maitina nelaimę ir leidžia jai klestėti.

Darbo praradimas, artimo žmogaus mirtis, rimtos finansinės problemos, išsiskyrimas su mylimu žmogumi – deja, daugybė dalykų gyvenime gali padaryti mus nelaimingus. Žinoma, neigiamų emocijų niekada negalima slopinti, svarbu leisti sau jas išgyventi. Tačiau neturime ilgai užsibūti tokioje būsenoje.

Ką daryti?

Atidžiai rinkitės tuos, su kuriais bendraujate, stenkitės apsupti save optimistais, tais, kurie džiaugiasi gyvenimu. Jei priešais save visada turėsite pavyzdį, kurį norite mėgdžioti, pamažu išmoksite elgtis kaip tas žmogus. Nėra prasmės sėdėti ir laukti, kol laimė ateis pas jus: ji priklauso tik nuo jūsų.

Išmokite prisiimti atsakomybę, dažniau atleiskite sau ir kitiems, gyvenkite šia diena ir apgalvotai rinkitės draugus – tai padarys jus laimingu žmogumi.


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Skaitykite panašius straipsnius

Kitas straipsnis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *