Kurdama šeimą nei viena moteris nesvajoja apie dieną, kai vėl turės laisvos ar vienišos moters statusą. Vis tik, kad ir kaip bebūtų keista, skyrybos gali turėti ir nemažai privalumų. Kaip juos atrasti, jei vis dar jaučiatės esanti didelėje emocinėje duobėje?
Jei esate ant skyrybų slenksčio arba ką tik gavote dokumentą su santuokinio gyvenimo pabaigos antspaudu, vadinasi, nesate laiminga. Tikėtina, kad jus persekioja mintys apie vienatvę ir buitines problemas, kurias teks spręsti be vyro pagalbos. Be abejo – nematote nieko gero šioje situacijoje. Tačiau, neabejokite – jūsų požiūris pasikeis. Anksčiau ar vėliau, žvelgdama į praeitį, pamatysite, kokią įdomią kelionę praėjote. Ir suprasite, kad tas baisusis “vienišas” gyvenimas nebuvo toks baisus. Jame yra ir įvairių privalumų.
Įvykusių skyrybų privalumai
Drama baigėsi. Pagaliau galite lengviau atsikvėpti. Dokumentai pasirašyti, sprendimai priimti. Prasidėjo naujas gyvenimas. Ir jums nereikia kiekvieną sekundę galvoti apie artėjančias skyrybas, nes jos jau praeityje.
Jums priklauso visa lova. Galite atsigulti viduryje išskėstomis rankomis ir kojomis, niekas neprašys jūsų pasitraukti. Galite miegoti skersai ir įstrižai. Jei jūsų buvęs vyras knarkė, galite mėgautis tyla. Ar jis palikdavo maisto trupinių lovoje? Dabar jis to nebedarys, bet jūs galite, ir niekas jūsų už tai nesmerks. Pasirūpinkite nauja patalyne, patogiomis pagalvėmis, atsigulkite patogiau ir įsijunkite filmą, kurio jis nenorėjo žiūrėti.
Nebereikia skusti kojų. Žinoma, kai kurie žmonės to nedaro ir santuokoje, o kai kurie tai daro dėl savęs. Tačiau toms, kurios įpratusios nuolat depiliuoti savo kūną dėl vyro, tai – laisvės nuo skustuvų, vaško, ištirpinto cukraus ir brangių salonų era. Ši laisvė neapsiriboja vien tik depiliacija vašku. Ką dar padarėte ar nepadarėte dėl savo vyro? Jis liepė jums nedaryti tatuiruočių, tai eikit ir pasidarykit. Paprašė, kad nešiotumėte ilgus plaukus? Laikas kirptis… Ar jis nekentė jūsų mėgstamų universiteto laikų marškinėlių? Dėvėkite juos kasdien. Jums nebereikia atsižvelgti į jo nuomonę, svarbu tik tai, ko norite pati.
“Kas bus vakarienei?” Nieko. Galite gaminti, ką norite, galite rinktis negaminti, užsisakyti picą, pirkti greitai paruošiamus makaronus arba valgyti traškučius iš pakelio sėdėdama ant sofos ir žiūrėdama muilo operą. Niekas daugiau jūsų nebeklaus: “Mieloji, kas šiandien vakarienei?”
Laikas be vaikų. Jei turite vaikų, žinoma, juos mylite. Bet ar atsisakytumėte kelių vakarų (ar dienų) per savaitę, kai galite būti viena ir daryti, ką norite? Tikėtina, kad iš pradžių jums bus sunku net pagalvoti apie vaikų išvykimą pas tėtį visam vakarui ar savaitgaliui. Tačiau netrukus ne tik priprasite prie to, bet ir mėgausitės šia galimybe.
Kai būsite psichologiškai tam pasirengusi – mėgaukitės pasimatymais. Tarsi vėl būtumėte paauglė. Galite laisvai mėgautis patirtimi, nesukdama galvos, kur ji jus nuves.
Tai galimybė susikurti naują lizdą. Nesvarbu, ar persikraustote į naują butą, ar liekate gyventi senajame. Bet kokiu atveju turite ką nors pakeisti savo aplinkoje. Perdažykite sienas, išklijuokite naujus tapetus, įsigykite ryškių užuolaidų. Net jei neturite tam lėšų, galite bent šiek tiek pakeisti aplinką – įvairios dekoratyvinės smulkmenos jus tikrai pradžiugins.
Namų tvarkymas priklauso tik nuo jūsų. Ar esate įpratusi rūpintis savo namais itin kruopščiai ir steriliai? Ar esate tikra, kad tai buvo jūsų, o ne jūsų buvusio vyro noras? Daugelis moterų supranta, kad joms ne itin rūpi ant knygų lentynos palikta stiklinė ar ant kėdės atlošo pasverti marškinėliai, ir su palengvėjimu atsikvepia. Jei buvote nepriekaištingos švaros čempionė, vis dar turite pagrindo džiaugtis, kad niekas, išskyrus jus, nesikėsina į blizgantį viryklės paviršių ar nepriekaištingą vonios veidrodį.
Finansai priklauso nuo jūsų. Daugelį moterų gąsdina tai, kad jos pačios turi save išlaikyti, rūpintis sąskaitomis ir įmokomis. Tačiau tai labai vertinga patirtis, kuri padės jums tapti savarankiškesniu žmogumi. Viską išmoksite/sužinosite ir paskui džiaugsitės, kad tai padarėte. Tikėtina, kad jums seksis tvarkyti finansus taip pat gerai, kaip ir jūsų buvusiajam. Arba – dar geriau. Kai prisiimsite atsakomybę, nenorėsite jos atiduoti kam nors kitam, nes jausitės stipri ir nepriklausoma.
Jūsų laukia nauja laimė. Po skyrybų reikia daug laiko, kad atgautumėte pusiausvyrą. Kartais šis procesas trunka ne vienerius metus. Galite jį pagreitinti arba sulėtinti, bet anksčiau ar vėliau jums vėl bus gerai, vėl jausitės laiminga – taip, kaip niekada negalėjote įsivaizduoti, ypač tą dieną, kai išsiskyrėte. Suprasite, ko norite iš gyvenimo ir ko nenorite. Vėl galėsite kontroliuoti situaciją.
Tai svaiginantis jausmas, kuris išliks visam laikui. Ir tai yra didžiausia skyrybų, kurias teko išgyventi, nauda.
Taip pat skaitykite: