Tėvo vaidmuo mergaitei: patarimai ir įžvalgos

„Nepavydžiu tau, kai jos užaugs“, „Ką tu padarei, kad nusipelnei tokios laimės?“, „Taip, brolau, tau pasisekė“. „Kaip keturių mergaičių tėvas – tai girdžiu kasdien. Ir, atvirai kalbant, jaučiuosi nejaukiai dėl tų, kurie tai sako.“ Tačiau mūsų herojus įsitikinęs, kad būti mergaitės tėvu yra ypatinga privilegija.

Patarimai ir izvalgos kiekvienos mergaites teciui

Patarimai ir įžvalgos kiekvienos mergaitės tėčiui

JI NORI, KAD JĄ MYLĖTUMĖTE

Jūsų dukra gali jus nuvilti, ji gali daryti klaidų ir net kada nors jums atsukti nugarą, bet niekada neverskite jos abejoti jūsų meile. Pažvelkite jai į akis ir pasakykite tai. Padarykite tai šiandien ir nepamirškite to kartoti kasdien.

KLAUSYKITĖS JOS MĖGSTAMOS MUZIKOS

Kai visos keturios mano mergaitės sėdi automobilyje, klausausi Taylor Swift, Katy Perry, Lanos Del Rey – iš esmės visko, ko neklausyčiau, jei vairuočiau vienas. Su viena išimtimi – man patinka Taylor Swift. Bet jei ši muzika jas pralinksmina, mes pasilinksminsime kartu!

JI ATIDŽIAI STEBI, KAIP JŪS BENDRAUJATE SU JOS MAMA

Jei neturite laiko perskaityti viso sąrašo, perskaitykite tik šį vieną punktą, nes jis yra svarbiausias. Geriausia, ką galite padaryti dėl savo dukters, tai mylėti jos mamą. Savo gyvenimą paskirti vaikui yra lengva. Bet paklausykite mano patarimo – kovokite už savo santuoką, paverskite ją prioritetu.

Tie gyvenimo laikotarpiai, kai nustojau eiti į pasimatymus su savo žmona, nebeskirti susitikimų tik mums dviems, buvo patys sunkiausi ir problemiškiausi mūsų vaikų gyvenimo laikotarpiai. Skirkite laiko kelionėms kartu kaip pora, parodykite vaikams, kad žmona jums yra prioritetas ir kad esate du vienas kitą mylintys žmonės, kurie būtent dėl šios priežasties susilaukė tokių nuostabių vaikų.

NESITRAUKITE Į ŠEŠĖLĮ, KAI JI BUS VYRESNĖ

Vaikinai, rūpinimasis „Instagram“ nuotraukomis, pokalbiai iki vidurnakčio – kad ir kas nutiktų, mano mergaitės nemanys, kad aš atsitraukiu nuo jų problemų tik todėl, kad jos užaugo ir pasikeitė. Tėviška meilė garantuojama visam gyvenimui. Ir aš palaikysiu savo penkiolikmetes dukras taip pat, kaip palaikiau jas, kai joms buvo penkeri.

DAROTE ĮTAKĄ TAM, KOKIUS VAIKINUS JI PASIRINKS

Vieną dieną ji norės ištekėti už žmogaus, kuris ją mylės taip pat stipriai kaip ir jūs. (Mūsų jauniausioji dukra sako, kad užaugusi ištekės už manęs. Ir tik tėvas gali jai pasakyti, kad jis jau yra vedęs jos gražiąją mamą ir kad ji turės tokią pat mylinčią šeimą su žmogumi, kuris ją mylės taip, kaip aš myliu savo žmoną, jos mamą).

Tevas ir dukra 1

IŠMOKYKITE JĄ DARYTI ATSISPAUDIMUS

Mano mergaitės tikrai nėra silpnos. Jos sportuoja ir nesupranta, ką reiškia „mėtyti kamuolį kaip mergaitė“. Be fizinės jėgos ir ištvermės, ugdome jų atkaklumą ir atsparumą: gyvenime joms tai pravers labiau nei rožinės suknelės ar pasakos apie princeses (žinoma, retkarčiais reikia ir to).

KURKITE ŠEIMOS ATMINTĮ IR ISTORIJĄ

Mano šeima juokaudama vadina mane „vyriausiuoju prižiūrėtoju“. Aš neprieštarauju. Ar žinote kodėl? Žinau, kad man dar liko 50-60 metų šioje žemėje. Ne per mažai, bet ir ne per daug. Todėl noriu sukurti kuo daugiau įsimintinų akimirkų ir palikti mergaitėms prisiminimus apie save.

Švenčiame įvairius įvykius, pavyzdžiui, „pirmąją kelionę, kai tau sukanka 10 metų“, taip pat rengiame mažas šeimos šventes, į kurias žiūrime labai rimtai. Penktadieniais – šeimos filmų vakarai, šeštadieniais – skanūs pusryčiai, sekmadienį – žygis po mišką. Tėčio vaidmuo – užpildyti jų kelionės žurnalą prisiminimais apie tai, ką mūsų šeima veikė kartu. Šis prisiminimas suteiks joms stiprybės sunkiomis akimirkomis.

PARODYKITE DUKRAI, KAD PASAULIS SUKASI NE TIK APLINK JĄ

Nes tai palengvins jos gyvenimą. Mes mokome mergaites, kad gyvenimas yra geresnis, kai supranti, jog pasaulyje esi ne viena. Padėti kitiems, kartais pasiduoti – taip geriau sielai.

LANKYKITĖS MOKYKLINIUOSE RENGINIUOSE

Žinoma, ankstyvasis vaikų amžius dažnai sutampa su jų tėvų karjeros pradžia, todėl į visus klasės vaidinimus ir koncertus nueiti neįmanoma. Nesu zuikių teatro ir snaigių gerbėjas. Bet jei ten pateksiu, plosiu garsiausiai.

Tetis su dukra

SĖDĖTI ŠALIA VIENAS KITO IR BŪTI KARTU NĖRA TAS PATS

Man nėra nieko liūdniau, nei matyti tėvus, kurie šeimos pusryčių metu tikrina el. laiškus ir „Facebook“ naujienas. Kai esate namuose, dukra nori būti su jumis. Jai tai reiškia žaisti su jumis, kalbėtis su jumis. Aš pats tai pernelyg dažnai pamirštu. Tai, kad sėdite šalia jos, nereiškia, kad esate kartu.

PARODYKITE JAI, KAD VYRAI GALI BŪTI ŠVELNŪS

Kad jie žino gerus žodžius ir nesigėdija jų sakyti. Jie gali padėti surišti nepaklusnius plaukus į uodegėlę, kad jie taptų madingiausia šukuosena klasėje. Kad ir ką sakytum, auginti mergaitę – malonumas.

PAKVIESKITE JĄ Į PASIMATYMĄ IR ELKITĖS SU JA KAIP DŽENTELMENAS

Tam nereikia daugybės pinigų. Galbūt manote, kad esu senamadiškas, bet kiekvienai dukrai atveriu duris, pristumiu kėdę kavinėje ir atidžiai išklausau jos pasakojimo, tarsi ji būtų suaugusi moteris.

Su kiekviena iš dukterų turėtumėte turėti akimirkų, kai einate pasivaikščioti tik dviese, kiekviena iš jų turėtų turėti progų pasikalbėti su jumis, pasidalyti sunkumais ir džiaugsmais. Trumpas pasivaikščiojimas aplink namą arba kelionė į artimiausią parką dviračiais – nieko sudėtingo, bet tai svarbu.

PASAKYKITE JAI, KAD JI GRAŽI

Tapote mergaitės tėvu ir dabar jūsų užduotis – pasakyti jai, kad ji graži. Tačiau nepamirškite, kad iš tiesų graži yra jos širdis, vidinis pasaulis ir ji neprivalo stengtis tilpti į S dydžio drabužius.

Tevas ir mergaite

ATSIPRAŠYKITE, JEI SUKLYDOTE

1-13 punktus pamirštu dažniau nei norėčiau. Bet aš stengiuosi. Jei pasitaiko, kad įžeidžiu vieną iš savo dukterų arba jei mano ketinimai buvo geresni nei veiksmai, moku paprašyti atleidimo.


Taip pat skaitykite:

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: