Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

“Toksiškas” asmuo: ar ne laikas su juo atsisveikinti?

Kartais nepavyksta išvengti žmonių, kurie jūsų gyvenimą paverčia nelaimingu: konfliktiško viršininko, nesibaigiančių skundų dėl gyvenimo turinčios uošvės ar draugės, reikalaujančios, kad dalyvautumėte visuose jos sumanymuose. Tačiau tik nuo mūsų priklauso, kaip į juos reaguosime.

Jei nesate pakankamai atsargūs su žmonėmis, kurie pažeidžia jūsų asmenines ribas, jie gali turėti gana pražūtingą poveikį jūsų jausmams, mąstymui ir elgesiui. Šie asmenys yra žlugdantys, trikdantys, sukeliantys įtampą ir chaosą bei keliantys nuolatinę įtampą jūsų gyvenime.

Toksiskas zmogus

Požymiai, kad „toksiškas“ žmogus jums daro pernelyg didelę įtaką

Per daug apie jį kalbate. Nuolatinės kalbos su bendradarbiais apie beširdžius viršininko veiksmus arba skundai dėl egocentriško giminaičio atima daug laiko ir energijos. Deja, bet toksiškų žmonių aptarinėjimas suteikia jiems dar daugiau galios jūsų atžvilgiu.

Prarandate kantrybę. Nesvarbu, ar turite reikalų su gudriu manipuliatoriumi, ar su biuro liežuvautoju, šis energijos vampyras gali sužadinti pernelyg stiprias emocijas. Jei nebūsite atsargūs, jūsų nusivylimas gali lengvai virsti pykčiu. Kai toks žmogus jus kontroliuoja, jaučiatės negalintys valdyti savo emocijų.

Bandymas kaltinti kitą asmenį dėl to, kas vyksta jūsų gyvenime, yra rimtas ženklas, kad jis turi per daug galios jūsų atžvilgiu.

Saviverte

Jūsų savivertė krenta. Toksiški žmonės dažnai būna nemandagūs, įžeidžiantys ir žeminantys kitus. Kartais jums gali kilti pagunda pagalvoti: “Tėvas verčia mane jaustis kaltu”. Tačiau tai, ar jaučiatės kalti, ar ne, ar gerbiate save, ar ne, priklauso tik nuo jūsų, ir jūsų savigarba niekada neturėtų priklausyti nuo ko nors kito.

Jūs kaltinate jį dėl savo elgesio. Jei jumis manipuliuoja “toksiškas” asmuo, jums gali kilti pagunda kaltinti jį dėl visų savo netikusių pasirinkimų. Tačiau bandymas kaltinti kitą žmogų dėl to, kas vyksta jūsų gyvenime, yra rimtas ženklas, kad jis turi per daug galios jūsų atžvilgiu. Prisiimkite atsakomybę už tai, ką ir kaip darote.

Bijote su juo leisti laiką. Ar bijote minties, kad vakarą prie šventinio stalo praleisite šalia įkyraus giminaičio arba susitiksite su kolega, kuris visada provokuoja jus konfliktuoti? Ar manote, kad kelios jūsų gyvenimo valandos bus tiesiog iššvaistytos? Tai reiškia, kad “vampyro” įtaka jums tapo pernelyg didelė.

Jūs nusileidžiate iki jo lygio. Jei nuolat sau kartojate: “Jei negali laimėti, nusileisk”, kyla pavojus, kad pradėsite elgtis taip, kaip yra prieštaraujama jūsų vertybėms. Ilgainiui toks neįprastas elgesys tik padidins nusivylimo jausmą ir suteiks papildomo chaoso jūsų kasdienybei.

Negalite nustatyti tinkamų ribų. Manipuliuodami jumis arba sukeldami konfliktus, toksiški žmonės trukdo nustatyti protingas ribas santykiuose. Jus visada gali užklupti bendradarbio įžūlumas, ir jūs nerasite žodžių, kaip jam ar jai oriai pasipriešinti. Vėl imsitės gelbėjimo misijos ir vėl prižiūrėsite nusivylusį bičiulį. Tik laikydamiesi sveiko atstumo galite apsisaugoti nuo jų įtakos.

Nesveikas vieno asmens elgesys gali prasiskverbti į kitas jūsų gyvenimo sritis ir pakenkti santykiams su artimaisiais.

Asmenu elgesys

Pradedate ieškoti nesveikų būdų, kaip susidoroti su sunkumais. Jei po sunkios dienos “kaip atlygį už kantrybę” išgersite dvigubą alkoholio dozę, nusipirksite dar vieną šokolado plytelę ar mėgstamą greito maisto užkandį, kurį laiką tikrai jausitės geriau. Tačiau ilgainiui šios nesveikos „sunkumų įveikimo strategijos“ gali sukelti rimtų problemų. Jei įpratote stresą įveikti tokiais greitais ir “veiksmingais” būdais, skausminga priklausomybė gali tęstis daugelį metų.

Jūsų santykiai kenčia. Ar rėkdami ant savo vaikų taip malšinate stresą, ar ginčijatės su sutuoktiniu, nes grįžote namo blogos nuotaikos po to, kai praleidote laiką su “toksišku” žmogumi? Saugokitės: vieno asmens nesveikas elgesys gali kaip virusas išplisti į kitas jūsų gyvenimo sritis.

Patarimas: apribokite savo prieigą prie “toksiškų” asmenų. Jei atpažįstate save tokiose situacijose, laikas imtis pokyčių. Kartais užtenka stengtis nebegalvoti apie šį žmogų, rečiau susitikti, dažniau jam pasakyti “ne”. Deja, bet jei situacija rimtesnė, gali būti verta atsisveikinti su ja ar juo visiems laikams.


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Panašus straipsniai