Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Trys įgūdžiai, padėsiantys susigrąžinti meilę sau

Meilė sau yra svarbiausias mūsų vidinis šaltinis. Būtina save priimti besąlygiškai ir leisti sau rinktis.

Kaip bebūtų keista, ne visi sugeba mylėti ir priimti save be vidinės kritikos. O tokio trūkumo šaknys slypi vaikystėje: vaikas neišmoks mylėti savęs, jei nematė savo tėvų, ypač mamos, meilaus požiūrio į jį pavyzdžio.

Jei vaikystėje negavome motiniškos/tėviškos meilės, šis deficitas išliks įtvirtintas vidinėje gyvenimo struktūroje. Jūs tikrai žinote apie vidinį Vaiką, vidinį Tėvą/Mamą ir vidinį Suaugusįjį. Meilės sau trūkumas atsiranda, kai kažkas yra negerai su tikruoju mūsų tėvu/mama (ir dėl to su vidiniu): kai jis nėra malonus, mylintis ir besirūpinantis mūsų vidiniu Vaiku, o tik valdantis, kritiškas, agresyvus, atstumiantis, šaltas.

Mylėti save reiškia:

 • rūpintis savimi;
 • priimti save be vidinės kritikos, be gėdos ar kaltės jausmo;
 • gerbti save, pripažinti savo asmeninių savybių, talentų ir sugebėjimų rinkinį kaip unikalų;
 • jaustis vertu viso ko geriausio;
 • bendrauti su kitais lygiomis teisėmis, be nepilnavertiškumo, be gėdos ir kaltės jausmo;
 • ginti savo interesus;
 • patenkinti savo poreikius;
 • leisti sau gyventi savo malonumui.

Myleti save

Kokie ženklai išduoda, kad nepakankamai mylite save?

 • Jūs abejingas savo išvaizdai ir sveikatai.
 • Savikritiškas, nuolat „dirbantis su savimi“, tobulinantis save.
 • Bendraudamas su kitais žmonėmis jaučiate savo nepilnavertiškumą. Laikote save nevertu nieko – pinigų, materialinių gėrybių, malonumo, išsilavinimo, darnių santykių; manote, kad to nenusipelnėte.
 • Jums labiau patinka patenkinti kito žmogaus poreikius, kenkiant sau, ir tada jaustis auka.

Ar galite išmokti mylėti save? Tai įmanoma, nors ir nelengva – tam reikia itin sutelkto dėmesio.

Mažų žingsnių menas

Kaip man tai padaryti? Kartkartėmis, prisiminęs šią užduotį, grįžtu į akimirką čia ir dabar, klausau savo kūno, minčių ir jausmų. Pastebiu net labai mažus diskomforto židinius ir bandau juos pašalinti.

Pavyzdžiui, kažkas skauda, ​​arba kažkur kūne kyla įtampa. Masažuokite šią vietą, nukreipkite ten savo dėmesį, kvėpavimą, energiją, apskritai padarykite kažką sau, pasirūpinkite savimi, kad diskomfortas išnyktų.

Jei jums nemaloniai pučia vėjas – uždarykite langą, persėskite į kitą vietą. Jei norite valgyti, gerti, išeiti pasivaikščioti – eikite susitikti su savimi. Jei norite kažko konkretaus, pavyzdžiui, cinamoninės kavos, išsivirkite jos ir mėgaukitės!

Menas myleti save

 

Vidinio tėvo/mamos auklėjimas

Būkite sau rūpestinga mam/tėvasa. Palepinkite ir mylėkite savo vidinį Vaiką. Atkreipkite dėmesį į vidinės Motinos rūpestį, džiaukitės ja ir savimi. Galite pildyti dienoraštį ir užrašyti visus epizodus, kai sugebėjote patenkinti net savo nedidelius poreikius. Pagirkite save už tai.

Sienos

Bendraujant su kitais meilė sau pasireiškia laiku pažymint ribas. Tai reikia išmokti daugeliui iš mūsų. Būtina stebėti kaip mūsų kūnas reaguoja į tam tikrų ribų pažeidimą. Turime išsiugdyti savo pačių jautrumą, stebėjimą, suvokimą, buvimą akimirkoje, kad ne tik laiku pastebėtume kūno signalus, bet ir nedelsdami į juos sureaguotume pažymėdami ribas.

Pavyzdžiui, žmogus ateina per arti tavęs, įsiveržia į „intymią zoną“, kur įsileidi tik artimiausius. Kai tik nepažįstamas žmogus peržengia nematomą sieną, kūnas pradeda reaguoti, pavyzdžiui, atsiranda šiek tiek pastebima pilvo įtampa arba netvarkingas kvėpavimo ritmas. Laiku pastebėti tokius kūno signalus ir pasakyti „stop“ arba „ne“ daugeliui nėra lengva, tačiau tai yra įgūdis, kurio negalima nuvertinti.

Ypač sunku pasirinkti situacijoje tarp savo ir mylimojo, jums svarbaus žmogaus poreikių. Pavyzdžiui, esate mirtinai pavargęs, o vaikai tempia jus pasivaikščioti. Ką pasirinksite? Iš meilės sau leisite sau pailsėti, ar vykdysite motinišką pareigą?

Galite pildyti dienoraštį ir užrašyti visus epizodus, kai jūs gynėte savo ribas ir pasirinkote savo poreikius ir interesus.

Patikėkite, meilė kitiems žmonėms auga tik iš meilės sau. Kas nemoka mylėti savęs, nemoka mylėti ir kito.

Meile 1


Taip pat skaitykite:

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Skaitykite panašius straipsnius

Kitas straipsnis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *