Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kaip greitai pasigaminti gardžią džiūvėsėlių tešlą, kurią įvertins net patyrę virėjai – paslaptys ir gudrybės

3 min. skaitymo

Tikriausiai ne kartą esate kepę žuvį, mėsą ar daržoves tešloje, tačiau rezultatas ne visada pateisino lūkesčius. Kad patiekalai pavyktų puikiai, pristatysime įvairius tešlos tipus ir pasidalinsime naudingais patarimais jos gamybai.

Pasirinkite tinkamus ingredientus

Kviečių miltai – klasikinis pasirinkimas, tačiau galima pridėti ir kukurūzų ar ryžių miltų. Kukurūzų miltai suteikia traškumo, o ryžių – lengvesnę, puriškesnę tekstūrą.

Bulvių ar kukurūzų krakmolas – puikus priedas, nes suteikia tešlai ypač traškią tekstūrą. Įberkite druskos, pipirų, česnako miltelių, paprikos ar kitų mėgstamų prieskonių, kad tešla būtų aromatinga ir skani.

Vientisa tešla

Svarbu, kad tešla būtų kuo vientisesnė, todėl visus ingredientus reikia kruopščiai sumaišyti. Jei dedate kiaušinius, atskirai suplakite trynį ir baltymą. Pastarąjį įmaišykite į tešlą paskutinį, tada dubenį su tešla įdėkite į dubenį su šaltu vandeniu.

Kad tešla gerai laikytųsi ir nenubėgtų nuo produkto, prieš kepimą gabalėlius padėkite ant pjaustymo lentelės ar stalo, uždengto maistine plėvele, ir lengvai apibarstykite krakmolu ar miltais.

Jei norite, kad pluta būtų mažiau riebi, švelnesnė ir puresnė, vietoj paprasto vandens naudokite gazuotą vandenį. O jei norite traškios, auksinės plutelės, jums prireiks alaus, konjako, degtinės ir pan. Atkreipkite dėmesį, kad skysčiai turi būti šalti, o ne kambario temperatūros.

Tešla žuviai

Per drėgna

Jei tešla blogai limpa prie produkto, tikėtina, kad ji per drėgna. Kad ji nenubėgtų, nušluostykite gabalėlius popieriniu rankšluosčiu ar servetėle. Nepadėjo? Tada pabarstykite juos krakmolu per sietelį.

Kad tešla geriau sukietėtų ir kepant neišdžiūtų, ją pasiruoškite maždaug pusantros valandos prieš kepimą – per šį laiką gliutenas praras elastingumą. Tada dėkite tešlą į šaldytuvą – žemoje temperatūroje ji taps vientisa ir idealaus tirštumo.

Patikra

Kalbant apie konsistenciją. Norėdami ją patikrinti, įmerkite šaukštą į tešlą ir patikrinkite, kaip tolygiai ji padengia įrankį. Jei šaukšto paviršiaus nesimato – viskas gerai.

Jei aliejus gerai įkaitintas (160–200 °C), tešla gerai sustings ir išlaikys formą. Naudokite šį metodą: įmeskite šiek tiek tešlos į keptuvę su sviestu. Jei ji iškart sustingsta – galima pradėti kepti.

Naudokite atšaldytą gazuotą vandenį ar alų

Gazuotas vanduo ar alus padeda sukurti lengvesnę, burbuliuojančią tešlą, kuri kepant tampa puri ir traški. Šaltas skystis taip pat lėtina gliuteno formavimąsi, todėl tešla tampa lengvesnė. Pilkite vandenį ar alų po truputį, kol tešla įgaus grietinės konsistenciją – kad gerai apgaubtų žuvį, bet nebūtų per tiršta.

Šalta tešla ir žuvis

Geriausias rezultatas bus, jei tešlą prieš kepimą atvėsinsite šaldytuve, o žuvies gabalėliai taip pat bus šalti. Tai padeda gauti ypač traškią plutelę, nes tešla greičiau reaguoja su karštu aliejumi.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Sekti:
Esu KAIPKADA.LT portalo redaktorius, rašantis apie naujienas, įvykius ir praktiškus patarimus. Mano tikslas – suteikti skaitytojams aktualią informaciją. Padedu atrasti naudingas žinias ir pasidalinti svarbiausiais įvykiais, kurie gali turėti įtakos mūsų gyvenimui.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus