Naujienos

Rusijos vakcinos „Sputnik“ šalutinis poveikis

Nepaisant visų valdžios institucijų teiginių apie Rusijos koronaviruso vakcinos „Sputnik“ veiksmingumą, ji vis tiek turi šalutinį poveikį. Moksliniame leidinyje „Lancet“ buvo paskelbti šios vakcinos klinikinių tyrimų trečiojo etapo rezultatai. Šiuos rezultatus išplatino „Gamaleya“ tyrimų centras.

Kaip sekėsi rusiško vaisto nuo koronaviruso tyrimas?

Remiantis išankstine informacija, vaisto veiksmingumas prieš koronavirusą yra 91,6%. Ekspertai pažymi, kad panašus veiksmingumas buvo vyresnių nei 60 metų žmonių grupėje. Centrui vadovaujantis Aleksandras Gintsburgas pažymėjo, kad imunitetas po skiepijimo gali išlikti mažiausiai dvejus metus ar net daugiau.

vakcinacija sputnik vakcina
Vakcinacija „Sputnik“ vakcina

Iš dalyvių grupės, kurioje dalyvavo beveik 15 tūkstančių dalyvių, susirgo 16 žmonių. Placebo grupėje, kurią sudarė 5 tūkstančiai dalyvių, užsikrėtė 62 žmonės. Šis infekcijų skaičius buvo užfiksuotas praėjus trims savaitėms po pirmosios vaisto dozės.

Pažymima, kad praėjus trims savaitėms po pirmosios injekcijos grupėje nebuvo vidutinio sunkumo ar sunkios ligos eigos. Ši vakcina sugebėjo sukurti ne tik antikūnus, bet ir ląstelių atsaką į koronavirusą.

Šalutinis Rusijos vakcinos „Sputnik“ poveikis

Sputnik vakcinos salutinis poveikis
„Sputnik“ vakcinos šalutinis poveikis / Šaltinis: rsute.ru

Dalyvių grupėse retai pasireiškė šalutinis poveikis. Nors buvo atvejų, kad keletą pacientų reikėjo hospitalizuoti. Pasirodo, kad ne vienas sunkesnis atvejis buvo dėl narkotikų vartojimo. Keturi žmonės mirė, tačiau tai buvo narkotikų vartojimo pasekmė.

Kiekvienas, kuris gavo bent vieną vaisto dozę, buvo stebimas dėl galimo šalutinio poveikio. Viskas buvo peržiūrėta naudojant elektroninius medicinos įrašus ir dienoraščius. Pažymima, kad 68 žmonės sulaukė neigiamos reakcijos – apalpimas, pykinimas, galvos svaigimas ir panašiai.

Kaip „Sputnik“ vakcina veikia vyresnius nei 60 metų žmones

Dažniausi šalutiniai poveikiai buvo įvairūs negalavimai. Paskiepytųjų grupėje buvo viena venų trombozė ir galūnių abscesas.

Vienas iš tyrėjų Denisas Logunovas pažymi, kad norint pažaboti pandemiją, būtina skiepyti skirtingomis vakcinomis, kurios sudarytų visumą prieš koronavirusą.

Vakcinos veiksmingumo analizė apima tik ligą ir jos simptomus. Reikia daugiau tyrimų, kad suprastume, kaip vakcina veikia, kai žmogus serga be simptomų.

Tyrimo dalyviai vidutiniškai buvo stebimi maždaug 50 dienų nuo pirmosios injekcijos suleidimo. Dar negalima įvertinti, kiek vaisto pakanka ir kiek laiko žmogus nėra imlus infekcijai.


Taip pat skaitykite:

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius.

Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite:
el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: