Sportas / Sveikata

Sąnarių skausmas žiemą: Gydytojai įvardijo priežastis ir gydymo metodus

Žiemą daugeliui žmonių prasideda sąnarių skausmai, labiausiai tai kenčia pagyvenę žmonės. Šis skausmas dažnai siejamas su artritu, tačiau yra ir kitų sąnarių bei raumenų skausmų priežasčių.

Sąnarių skausmas žiemą arba keičiantis oro sąlygoms

Kaip aiškina ekspertai, toks skausmas gali neigiamai paveikti gyvenimą ir trukdyti kasdieninei veiklai.

Gydytojai paaiškino, kad viena iš sąnarių skausmo priežasčių yra vitamino D trūkumas.

„Žiemą, kai oro temperatūra yra žema, gali atsirasti raumenų mėšlungis. Susiliečia sąnariai, todėl nuo trinties paveiktą sąnarį ima skaudėti. Kita priežastis yra nepakankamas kiekis vitamino D organizme. Žiemą jūsų kūnas paprastai negauna pakankamai saulės spindulių. Dėl to sumažėja vitamino D gamyba ir dėl to galite pajusti raumenų ir sąnarių skausmą „. 

Be to, gydytojai teigia, kad ekstremali oro temperatūra gali labai paveikti sąnarius, nes sutrinka kraujo tekėjimas kapiliarais ir kraujagyslėmis, kurie supa sąnarį.

„Žiemą nukrinta temperatūra ir barometrinis slėgis, veikiantis sąnarius. Tai sukelia sąnario kremzlės ir gleivinės patinimą, padidėja jų jautrumas, sumažėja sąnarių judrumas ir kt. Visa tai padidina sąnarių skausmo riziką.“

Ekspertai pabrėžia, kad šiluma gali padėti išplėsti kraujagysles ir palengvinti skausmą. Norėdami tai padaryti, galite išgerti karštos arbatos arba nusiprausti po šiltu dušu. Taip pat padės šildymo pagalvėlė ar lengva mankšta. Gydytojai pataria rengtis pagal oro sąlygas, laikytis subalansuotos mitybos, palaikyti pakankamą drėgmės lygį organizme ir reguliariai mankštintis.

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius.

Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite:
el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: