Dūmų iš išmetimo vamzdžio spalva gali signalizuoti apie variklio ar kitų automobilio dalių problemas. Pavyzdžiui, pilki arba šviesiai mėlyni dūmai dažnai išgąsdina patyrusius vairuotojus, nes tai gali reikšti, kad į degimo kamerą patenka alyvos, o tai yra rimta problema.
Išmetamųjų dujų sudėtis priklauso nuo degalų rūšies, variklio būklės ir valymo sistemų, pavyzdžiui, katalizatoriaus arba kietųjų dalelių filtro. Išmetamosiose dujose yra ir saugių, ir sveikatai bei aplinkai kenksmingų medžiagų. Jei variklis veikia normaliai, išmetamųjų dujų neturėtų būti matyti.
Jei iš išmetimo vamzdžio veržiasi balti dūmai, tai gali reikšti cilindrų galvutės tarpinės problemą arba pačios cilindrų galvutės pažeidimą. Tokiu atveju į cilindrus patenka aušinimo skysčio, todėl išmetamosiose dujose susidaro vandens garų.
Jei dyzelinis variklis, važiuodamas dideliu greičiu, skleidžia juodus dūmus, tai yra normalu. Tačiau jei dūmai pasirodo važiuojant mažomis apsukomis, greičiausiai purkštukai tiekia per daug degalų, kurie nespėja sudegti. Tokiu atveju verta patikrinti purkštukus, išmetamųjų dujų recirkuliacijos vožtuvą, turbiną ir vamzdžius kuriais tiekiamas oras. Benzininiuose varikliuose juodi dūmai paprastai rodo sugedusį lambda jutiklį, purkštukus arba įsiurbimo sistemos problemas.
Mėlyni arba pilki dūmai iš išmetimo vamzdžio reiškia rimtą variklio gedimą. Jis paprastai atsiranda, kai dėl stūmoklių, vožtuvų arba sandariklių problemų į degimo kamerą patenka alyvos. Tai reiškia, kad stūmoklio žiedai arba vožtuvų sandarikliai susidėvėję ir juos reikia pakeisti. Jei nesureikšminama, variklis gali visiškai sugesti ir prireikti kapitalinio remonto.
Mėlyni dūmai iš automobilio duslintuvo
Tai pavojingų nuodų šaltinis: anglies monoksidas, azoto oksidai ir sieros junginiai, kurie kenkia kvėpavimo sistemai, sukelia aplinkos taršą ir prisideda prie klimato kaitos. Deja, šiuos kenksmingus junginius esame priversti įkvėpti dėl senų ir prastai prižiūrimų automobilių, kurie nebeatitinka šiuolaikinių ekologinių standartų. Svarbu rūpintis savo transporto priemone ir rinktis švaresnes alternatyvas, kad apsaugotume sveikatą ir aplinką.