„Tesla“ elektromobiliuose gausu technologijų. Viena iš jų – pažangi kamerų sistema, kurių daugybė įrengta visose automobilio pusėse. Atrodo, kad jos turi įdomų naują pritaikymą.
Ką sugalvojo policija
Teslos „Tesla“ „Sentry Mode“ funkcija, kuri fiksuoja, kas vyksta aplink elektromobilį, dažnai naudojama nusikaltimams išaiškinti. Tačiau Oklando teisėsaugos pareigūnai žengė dar toliau.
Po įsilaužimų bangos, užklupusios „Tesla“ automobilius Kalifornijoje, bendrovė sukūrė naują funkciją „Sentinel Mode“. Ji naudoja aplink automobilį esančias kameras, kurios buvo skirtos autopiloto ir pagalbos vairuotojui sistemoms, kad užtikrintų nuolatinę stebėjimo sistemą. Ji fiksuoja, kas vyksta aplink stovintį automobilį.
Matyt, šis metodas pasirodė esąs veiksmingas, nes jau buvo keli atvejai, kai „Sentry Mode“ režimo dėka buvo sugauti vandalai, paėmę „Tesla“ automobilių raktelius arba išdaužę langus.
Vienu atveju „Model 3“ be jokios priežasties apgadino nepažįstama moteris, kai jis buvo dukros futbolo rungtynėse. Vaizdo įraše, nufilmuotame naudojant „Tesla Sentry Mode“ režimą, matyti, kaip ji bando užvesti svetimą automobilį. Jis paplito internete ir galiausiai nelaimingoji vagilė pati kreipėsi į policiją.
Ši funkcija taip pat padėjo išaiškinti nusikaltimus, nesusijusius su „Tesla“ automobiliais, tiesiog įrašant, kas vyksta aplink juos.
Dažniausiai policija susisiekia su „Tesla“ savininkais ir prašo jų pasidalyti filmuota medžiaga, tačiau San Francisko teisėsauga nuėjo šiek tiek toliau: jie evakuoja „Tesla“ automobilius, kad gautų vaizdo medžiagą iš nusikaltimo vietos:
“Į nusikaltimo vietą iškviesta policija vis dažniau ieško ne tik kulkų ir pirštų atspaudų. Jie skenuoja netoliese esančius „Tesla“ automobilius, tikėdamiesi, kad jų unikalios į išorę nukreiptos kameros užfiksavo pagrindinius įrodymus. Kad neprarastų vaizdo įrašo, jie netgi gauna užsakymus dėl automobilių vilkimo”, – praneša „SF Chronicles“.
Viename iš pavyzdžių jie pranešė, kad Kanados turistas turėjo maldauti policijos pareigūno, kad šis nevilktų jo „Tesla“, kad gautų filmuotą medžiagą.
Seržantas Benas Terrio, Ričmondo policijos pareigūnų asociacijos prezidentas, pripažįsta, kad gauti orderį ir vilkti automobilį gali būti šiek tiek kraštutinumas, tačiau paprastai jie pirmiausia stengiasi gauti savanorišką savininko leidimą filmuoti. Paprastai tai pavyksta ir savininkai sutinka, tačiau kartais prireikia vilkimo, jei policija negali rasti savininko, sako B. Terrio.
Apibendrinant galima daryti išvadą, kad policija iš tikrųjų naudoja „Teslas“ kaip vaizdo stebėjimo kameras.